Kruševljani ŠOKIRALI Zvezdu u FINIŠU: Opušteni CRVENO-BELI osvojili SAMO bod

Remi u 27. kolu Superlige Srbije nije mnogo koštao crveno-bele

Izvor: K1info/kurir.rs

19/03/2023 > 18:54

Fudbaleri Napretka uspeli su u Kruševcu da osvoje bod protiv srpskog šampiona - igrali su 1:1 (0:1) sa Crvenom zvezdom u 27. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Miloša Milojevića nisu igrali u najjačem sastavu, ali to svakako nije bilo opravdanje za ne baš ubedljivo izdanje u Kruševcu. Ipak, ovaj remi nije imao neki naročit uticaj na crveno-bele, s obzirom na to da Zvezda ima 18 bodova više u odnosu na drugoplasirani TSC.

Vodeći gol za četu iz Ljutice Bogdana postigao je Mirko Ivanić u 38. minutu, posle asistencije Bukarija, dok je izjednačenje i bod domaćinu doneo Matić u 85. minutu posle prekida.

Drugo poluvreme, Napredak - C. zvezda 1:0

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

85. minut - GOL, 1:1! Posle slobodnog udarca za Napredak i odbitka lopta dolazi do Matića koji zakucava loptu u mrežu nemoćnog Vasiljevića.

81. minut - Opao je ritam u Kruševcu, Zvezda čuva prednost, domaćin bez pravih prilika.

74. minut - Pokušao je igrač Napretka sa distance, brani Vasiljević, a onda u kontri Katai pogađa stativu nakon udarca iz ugla.

70. minut - Umesto Mitrovića u igri je Katai

65. minut - Igra se obostrano otvoreno u ovim momentima, par ozbiljnih situacija u oba šesnaesterca

59. minut - Zvezda napada i u nastavku, crveno-beli žele drugi gol .

54. minut - Dobar prodor Ivanića, ali odbrana Napretka otklanja opasnost ispred Pešića i Bukarija

50. minut - Pokušao je makazicama Pešić, lopta odlazi pored gola

46. minut - Nastavljena je utakmica u Kruševcu

Prvo poluvreme, Napredak - C. zvezda 0:1

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

41. minut - Novi pokušaj vrlo zapaženog Bukarija, pogodio je spoljni deo mreže.

38. minut - GOL, 0:1, Ivanić! Sjajna kontra Zvezde Kangva je proigrao Bukarija koji je centrirao, a Ivanić glavom matirao nemoćnog Petrića

34. minut - Zvezda pojačava pritisak, lopta nakon odbitka dolazi do Bukarija koji šutira iz prve, ali Petrić odlično brani.

31. minut - Konačno prva prava prilika, centrirao je Vigo, Pešić u padu iz okreta prosledio za Bukarija, koji izgledne situacije šutira preko gola

22. minut - Prinudna izmena u Zvezdi, umesto povređenog Veljka Nikolića u igri je Slavoljub Srnić

16. minut - I dalje bez pravih uzbuđenja, Zvezda strpljiva čeka grešku rivala, Napredak vreba iz kontre.

10. minut - Zvezda polako preuzima inicijativu, Napredak se organizovano brani.

5. minut - Miran početak utakmice, bez pravih šansi

1. minut - Utakmica je počela

Superliga Srbije, 27. kolo - parovi i rezultati, petak: Partizan - Radnik 1:2, Mladost GAT - Radnički KG 1:2. Subota: Novi Pazar - Kolubara 0:1, Javor - Vojvodina 1:1, TSC - Mladost L. 2:1. Nedelja: Spartak - Radnički N. 0:1, Napredak - C. zvezda 1:1, Čukarički - Voždovac 3:1.