ZVEZDA se hrabro BORILA do kraja: BARSELONA u finišu srušila CRVENO-BELE

Izabranici Duška Ivanovića nisu uspeli da naprave iznenađenje protiv favorita

Izvor: K1info/kurir.rs

17/03/2023 > 22:25

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju od Barselone sa 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22) u 29. kolu Evrolige. Crveno-beli su tako doživeli 17. poraz u elitnom evropskom takmičenju i, uz 12 pobeda, ostali na 14. mestu.

Kampaco je predvodio Zvezdu sa 24 poena, Petrušev je postigao 12, a Mitrović i Bentil po 11 poena. Kod domaćina po 21 poen su postigli Mirotić i Veseli, Satoranski je postigao 13, a Abrines 12 poena.

Crvena zvezda je, iako bez trojice bitnih igrača Lazića, Nedovića i Dobrića, dobro parirala Barseloni tokom čitavog toka meča. Možda i presudni poeni bili su trojka Kalinića na ulasku u poslednji minut, kojima se Barselona odlepila na sedam poena.

U narednom 30. kolu Crvena zvezda dočekuje Baskoniju, a Barselona gostuje Panatinaikosu.

Četvrta četvrtina, Barselona - C. zvezda 28:22

40. minut - Kalinić pogađa trojku, njegov peti poen - 83:76. Petrušev zakucava pod faulom - 83:78. Precizan je - 83:79. Veseli sam zakucava - 85:79.

39. minut - Neverovatno, Lazarević je promašio čist zicer za izjednačenje, a zatim je Jokobaitis pogodio za dva pod faulom - 77:73. Precizan je - 78:73. Njegov šesti poen. Kampaco pogađa trojku, njegov 24. poen - 78:76. Jokubaitis pogađa za dva - 80:76.

38. minut - Kampaco je fauliran, precizan je za 75:73. Njegov 21. poen.

37. minut - Petrušev pogađa svoju prvu trojku, ukupno deveti poen - 75:71.

36. minut - Zakucava Veseli, njegov 19. poen - 73:64. Veseli pravi nesportski faul na Kampacu. Argentinac smanjuje na 73:66. Njegovih 19 poena. Petrušev sa penala smanjuje na 73:68. Njegovih šest poena. Satoranski je fauliran, pogađa za 75:68.

35. minut - Neverovatan koš Veselija, u padu u poslednjoj sekundi napada - 71:62.

34. minut - Mirotić jedna od dva sa penala, njegov 21. poen - 69:59. Ivanović pogađa za tri poena, druga njegova - 69:62.

33. minut - Kalinić se upisao u strelce - 68:59.

32. minut - Vildoza je zaradio tehničku grešku. Mirotić koristi slobodno bacanje - 66:59.

32. minut - Sjajan prodor Vildoze - 60:59. Satoranski sa penala povećava na 62:59. Mitrović pogađa svoju treću trojku, ukupno 19. poen - 65:59.

31. minut - Veseli je pogodio pod faulom - 59:57. Pogađa i dodatno bacanje za svoj 13. poen - 60:57.

Treća četvrtina, Barselona - C. zvezda 17:21

30. minut - Vildoza pogađa za nerešeno - 57:57. Njegov peti poen.

29. minut - Kampaco stiže do novih poena - 57:53. Njegovih 17 poena, a 11 u ovoj četvrtini. Bentil zakucava, njegovih 11 poena - 57:55. Zvezda u sjajnom ritmu.

28. minut - Mirotić beleži 16. poen posle ofanzivnog skoka - 55:48. Bentil pogađa trojku, njegov deveti poen - 55:51. Veseli zakucava posle sjajne akcije, njegov deseti poen - 57:51.

27. minut - Kampaco pogađa svoju treću trojku i smanjuje na 50:48. Laprovitola vraća trojku na trojku - 53:48.

26. minut - Još jedna trojka Kampaca i njegovih 12 poena - 50:45. Period dobre igre crveno-belih na obe strane terena, posle lošeg uvoda u drugo poluvreme.

25. minut - Ponovo Satoranski - 50:39. Marković pogađa drugu trojku na pas Kampaca - 50:42.

24. minut - Kampaco pogađa svoju prvu trojku, ujedno prve poene za Zvezdu u nastavku utakmice - 46:39. Satoranski precizan za dva - 48:39.

22. minut - Mirotić trojkom donosi Barseloni prvo dvocifreno vođstvo - 46:36.

21. minut - Laprovitova postiže trojku na startu drugog poluvremena - 43:36.

Druga četvrtina, Barselona - C. zvezda 22:21

20. minut - Marković pogađa trojku, svoju prvu, a drugu Zvezdinu - 40:34. Mitrović iz vrlo teške pozicije pogađa za dva - 40:36.

19. minut - Veseli postiže poene uz faul. Precizan je i u dodatnom slobodnom bacanju, njegovih osam poena - 37:29. Petrušev je pogodio pod faulom - 37:31. Nije pogodio dodatno bacanje. Abrines 4-4 za tri poena - 40:31.

18. minut - Abrines pogađa svoju treću trojku - 34:29.

17. minut - Mirotić je stigao već do 11 poena. Pogodio je za 31:26. Prva trojka Crvene zvezde na utakmici, precizan je Ivanović - 31:29.

16. minut - Mirotić je pogodio sa linije slobodnih bacanja - 29:26.

15. minut - Mirotić svojim sedmim poenom vraća vođstvo Barseloni - 27:26.

14. minut - Peti poen Veselija - 22:25. Mitrović je ponovo na liniji penala. Siguran je samo prvi put - 22:26. Bilo je ovo prvo promašeno slobodno bacanje Zvezde od devet pokušaja. Jokobaitis pogađa za dva uz prekršaj Vildoze - 24:26. Pogađa i dodatno bacanje - 25:26.

13. minut - Mitrović je razigran na početku druge četvrtine, pogađa dva bacanja - 20:23. Sjajna kombinacija Zvezde, Petrušev zakucava - 20:25.

12. minut - Veseli vraća vođstvo Barseloni - 20:19. Kampaco upisuje svoj šesti poen - 20:21.

11. minut - Mitrović otvara drugu četvrtinu poenima - 18:17. Mitrović ponovo, Zvezda stiže do prvog vođstva - 18:19.

Prva četvrtina, Barselona - C. zvezda 18:15

10. minut - Kampaco prolazi kroz odbranu Barselone i smanjuje na 17:15. Veseli je polovičan sa penala - 18:15.

8. minut - Satoranski postiže svoj četvrti poen - 17:13.

7. minut - Precizan je Kampaco oba puta sa linije slobodnih bacanja - 15:13.

6. minut - Hasan Martin posle lepe akcije smanjuje na 13:9. Satoranski zakucava posle nesporazuma u Zvezdinoj odbrani - 15:9. Šesti poen Bentila - 15:11.

5. minut - Bentil upisuje četvrti poen - 10:7. Mirotić siguran u šutu za tri - 13:7.

4. minut - Vildoza pogađa iz prodora, uz iznuđeni faul - 5:4. Pogađa i dodatno bacanje - 5:5. Abrines pogađa svoju drugu trojku - 8:5. Mirotić u kontri pogađa svoje prve poene - 10:5.

3. minut - Bentil sa linije penala postiže prve poene za Zvezdu - 3:2. Šanli upisuje prve poene - 5:2.

2. minut - Aleks Abrines postiže prve poene na meču, i to trojku - 3:0.

1. minut - Kampaco, Vildoza, Lazarević, Bentić i Martin su starteri u Zvezdi. Na drugoj strani su Satoranski, Laprovitola, Abrines, Mirotić i Šanli