TEŽAK poraz ZVEZDE u Pioniru: ALBA pregazila CRVENO-BELE za 10 minuta

Izabranici Duška Ivanovića sada imaju 14 poraza u Evroligi i sve manje šanse za plasman među osam najboljih ekipa

24/02/2023 > 20:56

Košarkaši Crvene zvezde večeras su u Beogradu izgubili od Albe sa 87:72 (15:25, 24:19, 21:17, 27:11) u 25. kolu Evrolige.

Iako posle prve četvrtine nije izgledalo da bi izabranici Duška Ivanovića mogli da pretrpe rutinski poraz, s ozbirom na to da su posle 10 minuta vodili sa 25:15, pa i do poslednje četvrtine imali prednost, ali eto - desilo se da su izgubili više nego zasluženo.

Zvezda je vodila i na poluvremenu - 44:39, imali su Beograđani poen prednosti i posle treće četvrtine (61:60), ali su poslednju deonicu odigrali kao ameteri i pretrpeli ubedljiv poraz.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Maodo Lo sa 24 poena, dok su dvocifreni bili i Luis Olinde sa 13 i Gabrijele Pročida sa 11 poena. Kod Crvene zvezde najviše poena dao je Filip Petrušev - 14, a pratili su ga Nemanja Nedović sa 11 i Luka Vildoza sa 10 poena.

Naredni meč crveno-beli u Evroligi, u okviru 26. kola, igraju protiv Bajerna u Minhenu 22. marta, dok ih tri dana kasnije u ABA ligi, u 20. kolu, očekuje gostovanje Ciboni u Zagrebu.