PARTIZAN u finišu slomio Cedevitu: DRAMA u Areni pripala CRNO-BELIMA

Izabranici Željka Obradovića ostvarili su 20. trijumf u ABA ligi

Izvor: K1info/kurir.rs

26/03/2023 > 21:03

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Cedevitu Olimpiju u derbiju 23. kola ABA lige sa 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7). U sjajnoj atmosferi, pred oko 15.000 gledalaca, izabranici Željka Obradovića su uz dosta muke stigli do 20. trijumfa u regionalnom takmičenju.

Partizan je prošao kroz "pakao" na putu do jedne od najvažnijih pobeda u Aba ligi ove sezone! Bili su crno-beli iscrpljeni od meča sa Olimpijakosom i to se videlo od prvog minuta utakmice u Areni. Podrška 15.000 Grobara bila je neverovatna i čini se presudila u poslednjem kvartalu kada su izabranici Željka Obradovića dodali gas u odbrani i slomili rivala.

Gosti su vodili gotovo čitav tok meča, a u jednom momentu razlika je bila i 12 poena na njihovom kontu... Međutim, pali su u ključnim momentima i to na polju - napada. Cedevita Olimpija je ubacila samo 3 poena za osam minuta u četvrtoj četvrini! Nije se ni Partizan proslavio u napadu, ali je odbrana bila granitna. Prednjačio je mladi Uroš Trifunović, čija energija je dizala sve u dvorani na noge.

Treba ipak istaći da je veliki problem za Partizan bio izostanak Lesora, posebno jer Smailagić nije bio na potrebnom nivou.

Ovom pobedom crno-beli su napravili veliki korak ka liderskoj poziciji na kraju ligaškog dela sezone. Valjak ima pobedu više od Crvene zvezde, a do kraja sezone oba tima čekaju po četiri utakmice.

Već za dva dana Partizan čeka novi veliki meč, ovoga puta u Areni stiže Barselona u okviru 31. kola Evrolige.

Četvrta četvrtina: Partizan - Cedevita Olimpija 12:7

40. minut - Egzum siguran sa slobodnih bacanja 76:73

40. minut - Ledej sa penala smiren i siguran 74:71, Radović polaže loptu i smanjuje 74:73

40. minut - Ferel polovičan sa slobdnih bacanja 72:71

39. minut - Egzum polovičan sa penala 72:69

37. minut - Papapetru pogađa jako važnu trojku za vođstvo 71:69

36. minut - Egzum polovičan sa penala 68:69

35. minut - Trojka Trifunovića, Partizan najzad postiže poene 67:69, posle pet minuta igre u poslednjoj četvrtini rezultat je 3:3

34. minut - Velika nervoza na terenu, serija promašaja sa obe strane.

32. minut - Trojka Jeremića 64:69

Treća četvrtina: Partizan - Cedevita Olimpija 20:20

30. minut - Kraj treće četvrtine gosti vode 64:66. Čeka nas prava drama u polsednjoj četvrtini

29.minut - Trifunović pogađa uz faul, sa druge strane Rebec 60:61

27. minut - Pogađa Ledej za novo vođstvo Partizana 56:55

25. minut - Papapetru pogađa iz teške pozicije 54:55

24. minut - Novi problem za Partizan Smajlagić pravi četvrtu ličnu grešku, Adams sa penala ne greši 52:55

23. minut - Mini serija Kevina Pantera, pet vezanih poena 52:50

22. minut - Trojka Ledeja, pa Adams za dva 47:50

21. minut - Matković, njegov 12 poen, 44:48

Druga četvrtina: Partizan - Cedevita Olimpija 27:23

20. minut - Sjajan prodor Džoša Adamsa, pa trojka istog igrača 44:46

18. minut - Problem za Partizan Dante Egzum pravi treću ličnu grešku

17. minut - Papapetru se razigrao, trojka, vraća Ferel 37:37

16. minut - Smailagić pogađa nakon ofanzivnog skoka 32:29

15. minut - Avramović pogađa trojku za prvo vođstvo Partizana 28:26

13. minut - Sjajna akcija i polaganje Egzuma 23:26

11. minut - Pogađa Avramović nakon prodora 19:23

Prva četvrtina: Partizan - Cedevita Olimpija 17:23

10. minut - Trojka Murića 17:23

9. minut - Panter pogađa trojku, Partizan se vraća 15:20. Tajm-aut Olimpija.

8. minut - Partizan je popravio odbranu, sa penala preko Papapetrua smanjuje na 12:20

6. minut - Potpuno neočekivan start utakmice, poeni Radovića 6:15, pa trojka Adamsa 6:18

5. minut - Mnogo bolji start gostiju, 6:13, Obradović traći tajm-aut.

5. minut- Partizan je do sada postigao sve poene sa linije penala 6:8

4. minut - Nervozan početak utakmice, mnogo promašaja na obe strane 2:4

1. minut - Adams je postigao prve poene na meču, 0:2