ZVEZDA ubedljiva u PIONIRU: "Studenti" moraju još da UČE

Izabranici Duška Ivanovića ostvarili 18. pobedu u regionalnom takmičenju

Izvor: K1info/kurir.rs

19/03/2023 > 20:42

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras kod kuće Studentski centar sa 90:70 (29:26, 17:11, 24:19, 20:14) u okviru 22. kola ABA lige.

Izabranici Duška Ivanovića ušli su u ovu utakmicu kao favoriti i tu ulogu na kraju opravdali. Sa druge strane, Podgoričani su pokazali zube Crvenoj zvezdi, odigrali veoma korektan meč - u prvoj deonici uspešno parirali protivniku, ali kvalitet je na kraju presudio.

Prelomni deo utakmice dogodio se u drugoj četvrtini, tada je Zvezda napravila prvu veću prednost, koju je do kraja meča uspešno održavala.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Fakundo Kampaco sa 23 poena, dok je Stefan Marković meč završio sa 11 poena. Na drugoj strani, istakao se Danilo Tasić koji je na svom kontu imao 16 poena, a dva poena manje postigao je Megi.

Četvrta četvrtina, C. zvezda - Studentski centar 20:14

8. minut - Megi pogađa trojku iz veoma teške situacije 81:66

7. minut - Filip Petrušev 1/2 sa linije za slodobna bacanja 81:63

5. minut - Kuzmić se lepo snašao i poentirao, Zvezda ima +18

4. minut - Mestralni Kampaco postiže poene u kontri, i to uz faul. Potom je Argentinac pogodio i slobodno bacanje, on na svom kontu ima 16 poena.

3. minut - Kampaco postiže trojku, Zvezda ponovo ima +13

1. minut - Novi poeni za Ivišića 70:58

Treća četvrtina, C. zvezda - Studentski centar 24:19

10. minut - Ivanović krade loptu i lagano poentira na polaganju 70:54

9. minut - Mitrović se lepo oslobodio Tasića i poentirao. Drežnjak uzvraća trojkom 64:54

8. minut - Megi je uzeo težak šut za tri poena, i pogodio. Na drugoj strani Marković uzvraća istom merom 62:49

7. minut - Novim poenima za Petruševa prethodila je sjajna asistencija Kampaca 57:46

6. minut - Drežnjak pogađa dva slobodna bacanja 52:44

4. minut - Ivišić siguran sa poludistance, Zvezda i dalje ima dvocifrenu prednost 52:42

3. minut - Vildoza postiže trojku iz kornera 52:40

2. minut - Mitrović se sjajno snašao, i potom poentirao uz faul. Pogodio je slobodno bacanje, Zvezda ima +9

1. minut - Pavićević postiže trojku u poslednjoj sekundi napada 46:40

Druga četvrtina, C. zvezda - Studentski centar 17:11

10. minut - Ivišić lako poentira u kontri 46:37

8. minut - Kuzmić siguran sa penala 46:33

7. minut - Dalibor Ilić 1/2 sa linije za slobodna bacanja 43:43

6. minut - Kampaco šutira za tri, i cepa mrežicu 42:33

4. minut - Tasić pogađa uz faul, a onda uspešno realizuje slobodno bacanje 37:31

3. minut - Tasić postiže lake poene 34:28 Holand na drugoj strani pogađa za tri poena, domaćini imaju +9

2. minut - Stefan Marković postiže trojku 34:26

1. minut - Holand postiže prve poene na današnjoj utakmici, Zvezda ima +5

Prva četvrtina, C. zvezda - Studentski centar 29:26

10. minut - Petrušev je ostao sam na trojci, i pogodio 26:24 Marković

9. minut - Ivanović siguran sa linije za slobodna bacanja 23:24

8. minut - Lake poene postiže Pavićević, gosti imaju +3

7. minut - Veoma hrabro igraju "studenti", crveno-beli ne uspevaju da uhvate ritam u napadu 21:22

5. minut - Gosti vode, Hadžibegović postiže trojku 9:12 Bentil uzvraća istom merom 12:12

4. minut - Drežnjak zakucava u kontri, sjajna akcija Studentskog centra 9:9

3. minut - Laki poeni za Bentila 9:5

2. minut - Posle trojke gostujuće ekipe, van linije 6,75 precizan i Stefan Lazarević 5:3

1. minut - Vildoza postiže prve poene na današnjoj utakmici 2:0