PARTIZAN razbio ZVEZDU posle preokreta: CRNO-BELI silni u DERBIJU

Izabranici Željka Obradovića zasluženo slavili protiv "večitog rivala" i učinili borbu za titulu u ABA ligi neizvesnijom

Izvor: K1info/kurir.rs

13/03/2023 > 22:42

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 92:81 (13:24, 21:24, 29:18, 29:15) u 21. kolu ABA lige posle velikog preokreta, potvrdivši da su u odličnoj formi, a da je četa sa Malog Kalemegdana u poslednje vreme jedna velika zabluda od tima.

Crno-beli su se, kao i mnogi rivali pre njih protiv Zvezde, vratili iz ponora - gubili su i sa 20 poena razlike, ali su se na vreme probudili i održali "večitom rivalu" čas iz zalaganja, borbenosti i osećaja pripadnosti velikom timu. Da, i čas iz košarke, što je uostalom pokazao i rezultat. U prepunoj Beogradskoj areni izabranici Duška Ivanovića su dominirali u prve dve četvrtine, ali to nije značilo ništa na kraju jer se tada računa krajnji rezultat, a ne periodični bljeskovi, trojke i zakucavanja...

U redovima Partizana najefikasniji je bio Matijas Lesor sa 27 poena, dok su dvocifreni bili i Zak Ledej sa 17 i Dante Egzum sa 15 poena. Kod Crvene zvezde najviše poena dao je Fakundo Kampaco - 21, dok su dvocifreni učinak imali i Luka Mitrović sa 17 i Bendžamin Bentil sa 10 poena.

Četvrta četvrtina, Partizan - C. zvezda 29:15

10. minut - Laki poeni za Eksuma 92:81

9. minut - Lesor poentira posle ofanzivnog skoka 87:75 Na drugoj strani, Ivanović 2/2 sa penala 87:77

8. minut - Ledej siguran sa penala 85:72 Luka Mitrović poentira uz faul, a potom pogađa i slobodno bacanje 85:75

7. minut - Posle trojke Eksuma, Partizan ima +11

6. minut - Matijas Lesor brutalnim zakucavanjem podiže publiku na noge 78:70

5. minut - Eksum pogađa, sada Partizan ima dvocifrenu prednost 76:66

4. minut - Madar pogađa sa poludistance, crno-beli imaju +6 Sjajna asistencija Madara, Smailagić je imao lak posao u ovoj situaciji 74:66

3. minut - Ledej 2/2 sa penala 70:66

2. minut - Ledej postiže trojku, Partizan vodi 68:66 Eksplozija u Areni - Kampaco je dobio petu ličnu grešku!

1. minut - Lesor brutalno zakucava pored Filipa Petruševa 65:66

Treća četvrtina, Partizan - C. zvezda 29:18

10. minut - Ledej poentira iz teške pozicije u karakterističnom stilu 58:63 Vildoza pogađa trojku i prekida mini seriju Parnog valjka 58:66 Madar potom krade loptu i pogađa trojku uz zvuk sirene 63:66

9. minut - Lesor pogađa dva slobodna bacanja 56:62 Na drugoj strani, Lazarević 1/2 sa penala 56:63

8. minut - Mitrović poentira posle asistencije Petruševa, ponovo Zvezda ima +11 Željko Obradović je zatražio tajm-aut

7. minut - Ledej 1od 2 sa linije za slobodna bacanja 51:58

6. minut - Panter pogađa trojku 48:58 Crno-beli su u naletu, u ovim trenucima košarkaši Parnog valjka igraju sa energijom koja im je potrebna u ovakvim mečevima

5. minut - Naneli pogađa iz teške situacije 45:56 Bentil pogađa dva bacanja, crveno-beli imaju +13

4. minut - Matijas Lesor snažno zakucava, i tom prilikom ga je faulirao Kampaco. Centar Partizana pogađa i slobodno bacanje 41:54 Laki poeni za Vildozu 41:56

3. minut - Luka Vildoza poentira uz faul, potom pogađa i slobodno bacanje 38:54

2. minut - Novi poeni za Aleksu Avramovića 38:50

1. minut - Avramović pogađa sa poludistance 36:48 Lazarević je sjajno ušao na prodor, i pogodio u poslednjim sekundama napada 36:50

Druga četvrtina, Partizan - C. zvezda 21:24

10. minut - Papapetru poentira posle ofanzivnog skoka 34:48

9. minut - Panter pogađa u karakterističnom stilu sa poludistance 28:46 Laki poeni za Petruševa, ponovo Zvezda ima +20

8. minut - Nezaustavljivi Fakundo Kampaco! Nova trojka za sjajnog Argentinca 24:44

7. minut - Kampaco pogađa trojku iz veoma teške situacije 22:39 Naneli pogađa 24:41

5. minut - Martin poentira, Zvezda ponovo ima +15 Lepo je Naneli uposlio Lesora, koji stiže do novih poena 21:34

4. minut - Ledej pogađa iz vrlo teškog šuta 19:32

3. minut - Aleksa Avramović oba puta siguran sa penala 17:30

2. minut - Dobrić je silovito ušao na prodor, i pogodio uz faul. Potom je uspešno realizovao i slobodno bacanje 15:30

1. minut - Petrušev pogađa trojku na otvaranju druge četvrtine 13:27 Lesor pogađa dva slobodna bacanja 15:27

Prva četvrtina, Partizan - C. zvezda 13:24

10. minut - Stefan Marković pogađa trojku 11:22 Lesor pogađa prvo, a promašuje drugo slobodno bacanje 12:22

9. minut - Eksum ovog puta uspešno realizuje oba slobodna bacanja 11:19

8. minut - Trener Partizana Željko Obradović zatražio je tajm-aut kako bi pokušao da trgne svoju ekipu, koja je već u zaostatku 6:17 Posle lakih poena Bentila, Eksum je pogodio samo jedno slobodno bacanje 7:19 Panter pogađa sa poludistance 9:19

7. minut - Kampaco pogađa trojku 6:15

6. minut - Centar Partizana Alen Smailagić već ima tri faula. Kampaco pogađa dva slobodna bacanja, Zvezda vodi 5:12

5. minut - Nove poene za crveno-bele postigao je Bentil 5:8

4. minut - Ponovo Kampaco uspešno realizuje slobodna bacanja 5:6

3. minut - Ledej je ostao sam na šutu za tri poena, i pogodio 5:2 Na drugoj strani, Lazarević postiže lake poene 5:4

2. minut - Kampaco je postigao dva slobodna bacanja 2:2

1. minut - Prve poene na meču postiže Alen Smailagić 2:0

Košarkaši Crvene zvezde u 22. kolu ABA lige trebalo bi da ugoste Studentski centar 19. marta. U istoj rundi takmičenja Partizan bi trebalo da gostuje u Podgorici i igra protiv Budućnost, međutim, kako su za taj dan raspisani predsednički izbori u Crnoj Gori, mediji pominju da bi taj meč mogao da bude odložen.

Što se tiče drugog, jačeg takmičenja u kojem igraju beogradski klubovi - Partizan u 29. kolu Evrolige ide u goste Efesu, a meč u Istanbulu je zakazan za 16. mart. Dan kasnije, takođe u 29. kolu, Crvena zvezda će biti gost Barselone.