E neka ste ih RAZBILI braćo Portugalci: Švajcarska PRIMILA 6 KOMADA

Selekcije Portugala i Švajcarske odigrale su poslednju utakmicu osmine finala na SP u fudbalu u Kataru

Autor: K1info/B92/telegraf

06/12/2022 > 21:53

Fudbalska reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale Mundijala posle najdominantije partije jednog tima viđene na ovom Svetskom prvenstvu.

Portugalci su ubedljivo pobedili Švajcarsku u osmini finala na Svetskom prvenstvu u fudbalu, rezultatom 6:1.

Kristijano Ronaldo je sa klupe gledao kako njegovi saigrači demoliraju Švajcarsku, na kraju je i na terenu svedočio totalnoj rezultatskoj dominaciji svog tima i nestvarnom kolapsu ekipe koja je pre tri dana Srbiji pokazala put kući iz Katara.

Švajcarska, koja nas je eliminisala u odlučujećem duelu za nokaut fazu, igrala je  protiv ekipe koju su "orlovi" pobedili u okršaju za direktan plasman na Svetsko prvenstvo.

Portugalci su zakazali duel u četvrtfinalu sa senzacionalnim Marokom koji je ranije danas izbacio Španiju.

Pukle su kazaljke u sklopu švajcarskog časovnika, sve su to Portugalci umešno i lako rastavili na sastavne delovale, bilo je milina gledati ih u fudbalskoj ekstazi.

A uz to, Fernando Santoš je ispunio obećanje i ostavio prvu zvezdu, Kristijana Ronalda na klupi, dao šansu mladom Gonsalu Ramosu i bio je to pun pogodak.

Portugal je od početka bio konkretniji, opasniji, na vreme je stigao do golova i zasluženo se plasirao među osam najboljih.

Bernardo Silve je u 16. minutu uazstavljen posle solo akcije, a već u sledećem napadu, Portugal je poveo.

Loptu je u 17. minutu u kaznenom prostoru primio Gonsalo Ramos, šutirao je bez oklevanja i iznenadio Zomera, lopta je kraj skamenjenon golmana Švajcarske završila u u gornjem desnom uglu, 1:0!

Otavio u 21. i Ramos u 22. minutu su pripretili udarcima sa ivice kaznenog prostora, Zomer je tada bio siguran, da bi Švajcarci prvi dobar šut uputuli u 30. minutu.

Šaćiri je izveo slobodan udarac, lopta je za malo prohujala kraj leve stative.

Mogao je Fabijan Šar u 32. minutu da postigne autogol, posle centaršuta Feliksa, ali posle kornera već je bilo 2:0.

Na centaršut Bruna Fernandeša, sjajno je reagovao Pepe, skočio je pred golom i poslao loptu u mrežu Švajcarske.

Do odlaska na odmor, Frojler je mogao da smanji na 2:1 da je bolje šutirao glavom u 38. minutu, da bi Zomer ponovo spasao Švajcarce u 43. minutu kada je Ramos izbio ispred njega.

U nastavku, Portugal je nastavio silovito.

U 51. minutu na centaršut Daloa, Gonsalo Ramos je povisio na 3:0.

Ali pet minuta kasnije već je sve bilo rešeno, nova sjajna akcija Santošovih izabranika, Rafael Gereiro je poslao loptu pod prečku za velikih 4:0.

Uspeli su Švajcarci dva minuta kasnije posle kornera da smanje na 4:1, gol je postigao Manuel Akanđi.

Nisu Portugalci smanjivali gas ni posle toga, već u 67. minutu pala je i "petica", het-trik Gonsala Ramosa za 5:1.

Mogao je potom selektor Portugala da vrši izmene, uveo je na teren i Kristijana Ronalda u poslednjih 15 minuta.

Poništen mu je gol u 84. minutu zbog dubokog ofsajda, tako da je i dalje ostao bez gola u nokaut fazi na velikom turniru.

Ali je u nadoknadi pao i šesti gol, a strelac je bio rezervista Rafael Leao, za konačnih 6:1.