KRAJ! Bolan poraz Zvezde za kraj evropskih snova!

Od 21h u Bernu počinje meč petog kola Lige Šampiona između Jang Bojsa i Crvene zvezde

Autor: K1info

28/11/2023 > 20:44

Budući da su oba tima izgubila i matematičku šansu da se plasiraju u nokaut fazu Lige Šampiona, ako uzmemo u obzir najverovatniji scenario da će i jedan i drugi tim u sledećem kolu protiv žestoko favorizovanih protivnika doživeti poraz, jasno je da je ovo najveća šansa i za jedne i za druge da dočekaju proleće u Ligi Evrope, drugom po jačini evropskom takmičenju za klubove.

Gol razlika crveno-belih od 5:10, naspram gol razlike švajcaraca od 4:11 ide u korist sprskog šampiona, ali domaći teren, domaći navijači i specifična veštačka trava na stadionu u Bernu idu na ruku ekipi Jang Bojsa.

Da li će Zvezda uspeti da nastavi svoje evropsko putovanje ili ne, pratite uživo na našem portalu.

UŽIVO

Fudbaleri obe ekipe su izašli na zagrevanje, a treneri su se odlučili za konačne sastave svojih timova.

Sastav ekipe Jang Bojs: Raćiopi - Blum, Kamara, Benito, Garsija - Maleš, Nijase, Monteiro - Ugrinec, Nsame, Elija

Sastav ekipe Crvene zvezde: Glazer - Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić - Stamenić, Mijailović - Bukari, Hvan, Ivanić - Endijaje

POČINJE UTAKMICA U BERNU!

4' Endijaj je promašio priliku jedan na jedan sa golmanom!

6' Bukari je prošao po boku i šutirao sa strane, ali lopta odlazi preko prečke!

9' minut. JANG BOJSI VODE 1:0! Nedeljković je skrenuo loptu u svoju mrežu!

16' Zvezda je posle inicijalnog šoka kod autogola uspela da se konsoliduje, stabilizuje igru i metodično počinje da gradi akcije.

24' NEVEROVATNA šansa za Bukarija! Gurnuo je loptu prejako i golman je pokupio pre njega!

28' Još jedna šansa za Zvezdu! Bukari i Endijaj su pokušali da kombinuju u protivničkom šesnaestercu, ali su švajcarci uspeli da izbace loptu van svog kaznenog prostora.

29' Samo minut nakon Zvedine šanse, švajcarci su napravili odličnu priliku iz još jednog kornera i Blum je povisio rezultat na 2:0.

35' Igra se mnogo umirila nakon drugog gola, domaći čuvaju loptu, Zvezda pokušava da pronađe put do gola.

39' Jang Bojs pravi odličnu šansu, ali napadač žuto-crvenih šalje loptu glavom preko gola.

41' Blum je ponovo bio u šansi, međutim udarac na nekih dvadesetak metara završava visoko iznad prečke Zvezdinog golmana.

45' Zvezde je posle šuta Mirka Ivanića došla do kornera i blagog predaha koji im je bio preko potreban. Da li crveno-beli mogu iz prekida da naprave šansu?

* sudija je produžio utakmicu još 2 minuta.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

*Zvezda je primila dva naivna gola, jedan je bio autogol iz odbitka, dok je drugi bio relativno lak šut. S druge strane, srpski tim je imao BAREM dve prilike koje se mogu okarakterisati kao stopostotne gde ni jednu ni drugu nisu pretvorili u pogodak. Deluje kao da je Zvezda u najmanju ruku ravnopravan rival, ali manjak koncentracije i brzopletost su ih koštali velikog zaostatka. Videćemo šta će izraelski stručnjak reći svojim igračima u svlačionici, ali deluje kao da Zvezda shvata i zna recept kako da stvori dobru šansu, samo je pitanje da li će bolje reagovati kada imaju loptu u nogama.

POČINJE DRUGO POLUVREME!

46' Poluvreme je tek počelo, a Koli koji je ušao za ekipu Jang Bojsa na poluvremenu, već u prvom kontaktu sa loptom stvorio je sebi prostor i uputio šut ka golmanu Crvene zvezde. Na sreću, šut je bio neprecizan.

50' Katastrofalna odluka sudije! Koli je napravio očigledan prekršaj nad Mijailovićem, međutim sudija je pustio prednost za švajcarski tim!

56' HVANG POGAĐA STATITVU!

58' Mirko Ivanić je prinuđen da napusti teren. Deluje kao da je povreda u pitanju, teško je napustio teren. Umesto njega u igtu je ušao Kraso.

60' Mijatović je bio u FANTASTIČNOJ šansi ali šalje loptu pored gola!

64' Elija je imao sjajnu šansu za domaći tim! Srećom Omri Glazer je bio sjajno postavljen i relativno lako je ukrotio šut fudbalera Jang Bojsa.

70' Nijase se požalio na povredu, na teren je ušao medicinski tim Jang Bojsa i vreme je da igrači na kratko predahnu.

75' Zvezda u još jednoj SJAJNOJ šansi, ali lopta ponovo odlazi pored gola!

82' Odličan udarac Hvanga! Golman Jang Bojsa je izbio loptu u korner!

90' Počela je sudijska nadoknada! igraće se još 3 minuta.

KRAJ!

Jang Bojs odnosi ubedljivu pobedu sa 2:0 na svom terenu. Zvezda neslavno završila evropsku epizodu.