Šahtjor i Lacio POBEDAMA bliži PLASMANU u NOKAUT fazu Lige šampiona

Lacio je pobedio Seltik rezultatom 2:0, dok je Šahtjor slavio protiv Antverpena sa 1:0

28/11/2023 > 21:17

Fudbaleri Lacija i Šahtjora ostvarili su pobede u mečevima 5. kola Lige šampiona kojima su se značajno primakli plasmanu u nokaut fazu.

Lacio je pobedio Seltik rezultatom 2:0, a oba gola je u finišu meča postigao rezervista Ćiro Imobile.

Najbolji strelac ekipe je ušao u 61. minutu, a mrežu gostiju pogađao je u 82. i 85. Lacio je sad prvi u grupi F sa 10 bodova, ali ima meč više od Atletika (osam) i Fejenorda (šest) koji kasnije večeras igraju u Holandiji. Seltik je ostao na samo jednom bodu i nema više šansu ni za plasman u Ligu Evrope.

Pobedu Šahtjoru nad Antverpom 1:0 doneo je Mikola Matvijenko golom u 12. minutu. Šahtjor sada ima devet bodova, koliko imaju i Barselona i Porto, koji igraju međusobno kasnije večeras.

Antverp je ostao poslednji bez boda i nema više šansu ni za plasman u Ligu Evrope.