Sport > Košarka

JOVIĆ dobar, Majami gubi: Još jedna NBA noć...

Srpski internacionalac za 23 minuta ostvario četiri poena, pet skokova i tri asistencije za Majami

Izvor: K1info/Tanjug

22/11/2022 > 09:43

Košarkaši Milvokija savladali su Portland sa 119:111 na svom terenu, a Minesota je nadigrala Majami sa 101:105 u sinoćnjim mečevima NBA lige. Srpski internacionalac Nikola Jović (19) u igri je proveo 23 minuta uz četiri poena, pet skokova i tri asistencije za Majami.

Tim Milvokija je slavio pobedu na svom terenu najviše zahvaljujući novoj sjajnoj igri grčkog internacionalca Janisa Adetokunba koji je sa 37 postignutih poena uz sedam skokova i šest asistencija bio i najefikasniji igrač meča.

Domaćini su do 12. pobede u sezoni praktično došli u finišu treće četvrtine kada su došli do dvocifrene prednosti joku su potom održali do kraja meča.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Anferni Simons, koji je postigao 29 poena uz četiri skoka i pet asistencia, ali to nije Portland sačuvalo od trećeg poraza u nizu.

Na gostovanju je i Majami poražen od Minesote sa 101:105, a pobednički tim je predvodio Karl Entoni Tauns sa 25 poena.

Srpski internacionalac Nikola Jović je u igri proveo 23 minuta i postigao četiri poena uz pet skokova i tri asistencije.