MEGA se hrabro borila, ali UZALUD: Crvena ZVEZDA ubeležila još jednu RECKU

Izabranici Duška Ivanovića zabeležili 19. pobedu u ABA ligi

Izvor: K1info/kurir.rs

03/04/2023 > 19:41

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su kao gosti Megu sa 87:78 (25:19, 26:17, 21:17, 15:25) u 24. kolu ABA lige.

Zvezda je vodila od starta meča, a u jednom trenutku imala je čak 20 poena prednosti. A onda, po ko zna koji put, crrveno-beli su neshvatljivo pali i dozvolili domaćinu da se u finišu vrati u meč i priđe samo na 6 poena razlike. Ipak, kad se utakmica lomila, Ognjen Dobrić i Fakundo Kampaco su "odlepili" šampiona ABA lige i na kraju obezbedili očekivani trijumf.

Izabranici Duška Ivanovića su trenutno na drugom mestu sa skorom 19-3, dok je Mega na šestoj poziciji i blizu je plasmana u plej-of, sa skorom 12-12.

Četvrta četvrtina, Mega - Crvena zvezda 25:15

39. minut - Kampaco nakon prodora rešava sve dileme 76:87

38. minut - Dobrić postiže vrlo važnu trojku 76:85

37. minut - Kazalon pogađa za tri, Mega u jednocifrenom minusu 72:80. Kampaco sa penala prekida seriju domaćina 72:82

35. minut - Mega koristi opuštanje u redovima crveno-belih i prilazi na -13 67:80. Ivanović reaguje tajm-aut

32. minut - Sjajna akcija Mitroviča i Dobrića 59:80

Treća četvrtina, Mega - Crvena zvezda 17:21

30. minut - Završena je treća četvrtina, čini se da je ovde već sve rešeno, Zvezda ubedljivo vodi 53:72

27. minut - Zvezda vrlo raxspoložena pogađaju iz svih pozicija. Najefikasniji su Dobrić sa 16 i Martin sa 15 poena i Petrušev sa 12 poena za sada

24. minut - Brzi odgovor Zvezde i serija od 7:0 na suprotnoj strani 41:59, uz dve trojke Lazarevića i Kampaca

22. minut - Bolji start Mege u nastavku serija 5:0 41:51

Druga četvrtina, Mega - Crvena zvezda 17:26

20. minut - Završeno je prvo poluvreme 36:51

19. minut - Martin pogađa uz faul 33:48

18. minut - Egzibicija crveno-belih u ovim momentima, Kampaco deli fantastične asistencije 31:45

15. minut - Majstorija Kampaca 27:33, pa nakon dobre odbrane, pogađa Dobrić iz kontre 27:35

14. minut - Đurišić pogađa za tri, potom Martin iz reketa 27:31

12. minut - Trojka Cerovine, Mega je uhvatila priključak 24:27

11. minut - Petrušev dominira, pogađa uz faul, njegov 10 poen, promašuje bacanje 21:27

Prva četvrtina, Mega - Crvena zvezda 19:25

10. minut - Mini-serija Mege za kraj prve četvrtine 19:25

9. minut - Sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Petruševa 14:25

7. minut - Igra se bez odbrana maltene u ovim momentima, lepe akcije i na jednoj i na drugoj strani 12:21

5. minut - Kampaco pogađa svoje prve poene na meču 6:13

3. minut - Dobar start Zvezde. Poeni Kuzmića pa Dobrića 2:8. Barać tajm-aut

1. minut - Rudan postiže prve poene na meču, vraća Petrušev, koji promašuje dodatno bacanje, nakon ofanzivnog skoka ui novog napada poentira Kuzmić 2:4

1. minut - Utakmica je počela