BLICKRIG ZVEZDE za nova tri boda, ali i veliki znak PITANJA: Bahar MEŠAO karte, šampion se MUČIO, mora to MNOGO BOLJE

Crveno-beli su na krov stigli posle poraza od Lajpciga u Ligi šampiona

28/10/2023 > 20:25

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT na krovu tržnog centra Stadion u 13. kolu Superlige Srbije sa 2:1.

Crveno-beli su na krov stigli posle poraza od Lajpciga u Ligi šampiona.

Bahar je u ovom meču mešao karte, pa je na teren izveo sledećih 11: Glazer, Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić, Kanga, Stamenić, Kraso, Olajinka, Lučić i Mijatović..

Crveno-beli su na samom startu meča, već u drugom minutu preko Jovana Mijatovića imali šansu za vođstvo, ali je izblokiran na gol liniji.

Već u 17. minutu imala je Zvezda šansu preko Stamenića, ali je udarac veziste sa više od 20 metara završio na gornjem delu stative.

Crveno-beli su u 22. minutu poveli preko Žan-Filpa Krasoa.

Povukao je napadač iz Obale Slonovače loptu kroz sredinu, namestio se na levu nogu i zatim sjajno pogodio prvi ugao sa nekih 17-18 metara. Na odličan način je Kraso obeležio povratak u startnu postavu posle skoro dva meseca.

Samo 4 minuta kasnije Dolazi Zvezda do 2:0, Piter Olajinka je strelac. Vladimir Lučić je proigrao Nigerijca iza leđa odbrane Traktorista, posle čega je usledila rutinska egzekucija.

Tri minuta do kraja poluvremena povredio se golman Crvene zvezde Omri GLazer.

Posle duela golmana Zvezde sa Delevićem, dok je igra bila zaustavljena, Glazer je ostao da leži na travi. Odmah mu je ukazana lekarska pomoć i nastaviće meč, barem do poluvremena.

Na startu drugog poluvremena Popović je zamenio povređenog Glazera.

Igralo se oštro na obe strane, a IMT je u 72. minutu smanjio na 2:1. Vladimir Radočaj je strelac. Na spektakularan način je rezervista Traktorista zatresao mrežu. Dobio je loptu na desnoj strani šesnaesterca i poslao nešto između šuta i centaršuta direktno u drugi ugao, lobujući golmana Popovića.

Ipak, to je bilo sve od domaćih, pa je ekipa Baraka Bahara upisala važna tri boda.