PUKLA STOTKA u Areni, Valensija SLOMILA Partizan posle PRODUŽETKA

Crno-beli i ekipa iz Španije do sada nisu igrali u elitnom evropskom takmičenju

01/12/2022 > 20:43 >> 23:05

Košarkaši Partizana večeras su u Beogradu izgubili posle produžetka od Valensije u 11. kolu Evrolige, koja je u Areni slavila sa 100:96 (21:21, 16:22, 23:21, 24:20, 16:12).

Tim Željka Obradovića u ovu utakmicu ušao je posle tri uzastopna poraza, najpre dva u Evroligi od Barselone i Reala, a potom i u večitom derbiju od Crvene zvezde, pa je posle meča sa Valensijom očito ušao u mini-seriju poraza.

Dobar deo prvog poluvremena protekao je uglavnom u vođstvu gostiju iz Španije, ali im crno-beli nijednog trenutka nisu dozvoljavali da se značajnije "odlepe".

Prva četvrtina je završena rezultatom 21:21, a onda su u finišu druge izabranici Željka Obradovića uspeli da preokrenu rezultat i na poluvreme odu sa solidnom prednošću - 43:37 posle 20 minuta igre.

Ušli su crno-beli odlično u drugi deo igre, i uspeo da dođe na +9 poena razlike (49:40), nošen odličnim Jamom Madarom, ali su se gosti vratili i ozbiljno pripretili - pri rezultatu 54:53 za domaće Obradović je morao da uzme tajm-aut. Ispostavilo se da je to imalo efekta, jer se Partizan opet "odlepio" - 62:56, ali je taj efekat bio kratkog daha.

Naime, gosti ne samo da su dobili treću četvrtinu sa 23:21, nego su i sa mini-serijom od 4:0 došli do izjednačenja (64:64) u poslednjoj deonici. Nastavili su Španci u jakom ritmu i u nastavku, pa su na neka tri minuta pre kraja meča imali i prednost od četiri poena - 77:73. U rezultatskoj klackalici, u pravom trileru, gosti su na 20 sekundi do kraja meča imali malu prednost - 84:82, da bi Kevin Panter slobodnim bacanjima doneo izjednačenje, ali i konačan rezultat posle 40 minuta - 84:84, tako da je meč otišao u produžetak.

A u produžetku, košarkaši Valensije su nešto smirenijom igrom opet stekli prednost - na tri i po minuta do kraja Bojan Dubaljević i Džejms Veb su gostima doneli +4 poena razlike (90:86). Crno-beli su se vratili zahvaljujući Zaku Ledeju i Matijasu Lesoru i izjednačili, ali su Španci na krilima Viktora Klavera stigli do 95:90. Na 36 sekundi do kraja Džejms Naneli je vratio domaće na -2 poena razlike (96:98), ali to je bilo sve što je Partizan uradio - Džered Harper je slobodnim bacanjima "zakucao" Partizan i doneo pobedu Valensiji od 100:96.

Ono što je bio mali kuriozitet, jeste to da se ova dva kluba u istoriji nikada nisu sastajala u najjačem košarkaškom takmičenju u Evropi. Njihov prvi međusobni duel sudiće mešovita sudijska trojka koju čine Boris Rižik iz Ukrajine, Šefi Šemeš iz Izraela i Tomas Bisuel iz Francuske.