Sport > Košarka

ZVEZDA se ozbiljno namučila u ČAČKU: Borac u finišu BEZ SNAGE za iznenađenje

Izabranici Duška Ivanovića u dramatičnoj završnici ostvarili su 20. trijumf u regionalnom takmičenju

Izvor: K1info/kurir.rs

09/04/2023 > 21:31

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Čačku, uz dosta muke, ekipu Borca sa 87:82 (17:19, 17:23, 16:22, 32:23) u 25. kolu ABA lige, ostvarivši tako 20. pobedu u regionalnom takmičenju.

Izabranici Duška Ivanovića su vodili u većem delu meča, u finišu treće četvrtine imali su i +16 poena prednosti, a malo je nedostajalo da na kraju domaći potpuno preokrenu rezultat. Treba istaći i da gotovo neverovatno zvuči podatak da je Kampaco promašio šest slobodnih bacanja u drugom poluvremenu utakmice...

Bilo kako bilo, Borac se posle ovog poraza nalazi u jako teško situaciji i potrebna mu je pobeda u poslednjem kolu na gostovanju Budućnosti kako bi ostali u ligi. Još jedna varijanta odgovara Čačanima, a to je da Cibona slavi u Skoplju. Čini se - jako teška misija pred timom Dejana Mijatovića.

Četvrta četvrtina, Borac - C. zvezda 32:23

40. minut, 80:83 - Novaković pogađa za tri! A, zatim, Nedović promašuje. Čačani nisu iskoristili napad za potpuni povratak - 82:85... Potom je fauliran Kampaco, koji je iskoristio oba slobodna bacanja za konačnih 82:87.

39. minut, 77:81 - Velika šansa za Borac! Gagić je bio na ziceru, Nedović mu je izbio loptu, sudije ništa nisu svirale... Bila je to šansa da domaći dođu na posed minusa.

39. minut, 75:81 - Gagić siguran za dva, a greška u odbrani igrača domaćina i faul nad Kampacom pri šutu za tri poena, čini se rešavaju utakmicu. Kampaco je pogodio jedno od tri bacanja.

38. minut, 73:80 - Radonjić ubacuje dva penala, ali Kampaco pogađa za dva.

37. minut, 71:78 - Hejl pogađa za tri i donosi Borcu samo minus pet, ali Mitrović brzo uzvraća.

35. minut, 64:74 - Luka Mitrović pogađa treći put na ovom meču, a da je uz to fauliran.

34. minut, 64:72 - Poslednje atome snage daju košarkaši domaćeg tima, imaju veliku podršku sa tribina, ali je razlika i dalje velika u korist gostiju.

32. minut, 62:71 - Poslednje atome snage daju košarkaši domaćeg tima, imaju veliku podršku sa tribina, ali je razlika i dalje velika u korist gostiju.

Treća četvrtina, Borac - C. zvezda 16:22

30. minut, 50:64. Rutinski gosti odrađuju posao u Čačku. Čini se da igraju tačno koliko im je potrebno za pobedu. Petrušev je ubacio 14 poena, a Kampaco jedan manje.

28. minut, 48:64 - Petrušev ima sjajno! Dominira pod oba obruča i čini se da stavlja tačku na nade Čačana da mogu do čuda.

26. minut, 46:60 - Borac dolazi do igre u panadu, ali uzalud. Zvezda se baš raspucala u napadu. Tečno izgleda igra evroligaša u ovim momentima.

23. minut, 40:51 - Zvezda ima sve veću prednost. Petrušev i Kampaco igraju veoma dobro u ofanzivi, a Čačani nemaju rešenja kako da ih zaustave.

Druga četvrtina, Borac - C. zvezda 17:23

20. minut, 34:42. Izjednačen meč do finiša prvog poluvremena kada je Zvezda zahvaljujući individualnom kvalitetu Kampaca došla do osetnije prednosti. Vodio je Borac tri minuta pre kraja prvog dela igre 32:29, ali od tog momenta su izabranici Duška Ivanovića "dodali gas" i stvorili zalihu posle 20 minuta igre. Kampaco je na 11 poena i tri asistencije.

19. minut, 34:37 - Kritike Ivanovića su urodile plodom, pa Zvezda posle minuta odmora deluje daleko angažovanije.

16. minut, 32:29 - Borac igra kvalitetno u ovim momentima. Boldvin je odličan. Čačani su u vođstvu. Tajm aut je morao da uzme Ivanović.

15. minut, 28:28 - Očekivali smo dosta više. Spor tempo, dosta prekršaja, jedino što imamo do sada je egal po pitanju poena.

12. minut, 21:25 - Ništa novo na parketu. Veliki broj slobodnih bacanja na obe strane i prednost Zvezde.

Prva četvrtina, Borac - C. zvezda 17:19

10. minut, 17:19. Vratio se domaćin potpuno u igru. Hejl i Lešić bili su sigurni sa linije za jedan poen. Veliki broj slobodnih bacanja u prvom kvartalu na obe strane.

9. minut, 11:19 - Kampaco je sjajan! Ubacio je već sedam poena i za njega domaći nemaju rešenje. Radonjić za tri i Lešić sa "penala" postižu poene za Borac.

7. minut, 6:11 - Borac mora mnogo bolje, ako želi da napravi čudo na ovom meču. Potpuno neorganizovani su Čačani u napadu. Kampaco šutira slobodna bacanja 4/4.

5. minut, 4:7 - Dominira Zvezda pod košem (Kuzmić, Martin i Petrušev), dok domaći se oslanjaju na dalekometražne hice.

3. minut, 0:3 - Nešto slabiji početak utakmice. Dosta promašaja na obe strane.