Ovaj KIKS Partizan nije smeo da dozvoli - JAVOR ODNEO bod iz Humske

23/10/2022 > 21:18

Fudbaleri Partizana i Javora odigrali su večeras u Beogradu bez pobednika, 3:3 u meču 16. kola Superlige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Bibars Natho u 11, Slobodan Urošević u 25. i Marko Živković u 63. minutu. Strelci za goste bili su Lazar Nikolić u sedmom i Petar Gigić iz penala u 71. i Luka Gojković u 88. minutu.

Crno-beli su trenutno drugi na tabeli sa 34 boda, dok je Javor 14. sa 13 poena. Partizan će u narednom kolu na svom terenu dočekati Radnički iz Niša, dok će Javor igrati u Ivanjici sa ekipom TSC-a.

Javor je poveo u u sedmom minutu fantastičnim golom nekadašnjeg omladinca Partizana Lazara Nikolića. Partizan je izjednačio četiri minuta kasnije pogotkom Natha. "Crno-beli" su stigli do vođstva u 25. minutu, a ovog puta u strelce se upisao Urošević. Partizan je do kraja prvog poluvremena propustio nekoliko šansi da uveća vođstvo, a neprecizan je bio Rikardo Gomeš.

Na startu drugog poluvremena šanse su imali Urošević i Vujačić, ali promene rezultata nije bilo. Živković je u 53. minutu pogodio prečku, a onda se upisao u strelce u 63. minutu.

Javor je u 71. minutu smanjio iz penala na 3:2. Prethodno je glavni sudija Andrija Stojanović pokazao na penal pošto je Kristijan Belić oborio Kristijana Tojčića. VAR je potvrdio ovu odluku, a Gigić je bio precizan sa 11 metara. Gojković je u 88. minutu doneo izjednačenje Javoru.

Rezultati 16. kola SLS, nedelja, 23. oktobar:

Novi Pazar - Voždovac 0:0

Partizan - Javor 3:3 (Natho 11, Urošević 26, Živković 64 - Nikolić 7, Gigić 71p, Gojković 88),

Radnički (N) - Crvena zvezda 1:2 (Marjanović 74 - Pešić 68, 90+7),

Radnički (K) - Kolubara 3:0 (Tomić 29, Vidosavljević 56, Stoiljković 69).