ZVEZDA može i bez DELIJA: Kragujevčani LAK ZALOGAJ za crveno-bele

Izabranici Miloša Milojevića bez poraza su završili prvi deo takmičenja u Superligi Srbije

Izvor: K1info/kurir.rs

10/04/2023 > 19:56

Fudbaleri Crvene zvezde na praznoj Marakani pobedili su kragujevački Radnički sa 2:0 (1:0) u 30. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Miloša Milojevića nisu imali podršku Delija jer je Zvezda kažnjena zbog spornog navijanja navijača na meču protiv Novog Pazara. Ipak, to im nije predstavljalo veći problem da opravdaju ulogu favorita i bez poraza završe prvi deo takmičenja u našoj najjačoj fudbalskoj ligi.

Pobedu crveno-belima doneli su Aleks Vigo, golom u 6. minutu, i Stefan Mitrović pogotkom u 78. minutu.

Drugo poluvreme, C. zvezda - Radnički 1923 1:0

78. minut - GOL! Zvezda vodi 2:0! Mitrović je sjajno probio po desnom boku, potom snažno opalio po lopti, i preciznim udarcem savladao Mladenovića

70. minut - Najbolja prilika za Zvezdu u drugom poluvremenu. Nakon kornera, Katai je bio najviši u skoku, lepo šutirao glavom, ali je lopta prošla malo pored leve stative

68. minut - Katai je loše izveo slobodnjak sa nekih 20 metara udaljenosti

64. minut - Dvostruku izmenu pravi Miloš Milojević. Teren su napustili Ivanić i Prucev, a šansu su dobili Mituljikić i Mitrović

59. minut - Rodić je pokušao glavom posle kornera, ali njegov udarac završava daleko iznad gola Radničkog

52. minut - Dosadnjikav fudbal u ovim momentima gledamo na Marakani, još uvek nema ozbiljnije šanse u drugom poluvremenu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić". Miloš Milojević je napravio jednu izmenu na poluvremenu, pa je umesto Srđana Mijailovića na terenu Slavoljub Srnić

Prvo poluvreme, C. zvezda - Radnički 1923 1:0

45. minut - Igraće se jedan minut sudijske nadoknade

41. minut - Crveno-beli imaju blagu inicijativu, ali je ritam utakmice značajno pao. U ovim momentima igra se uglavnom odvija između dva šesnaesterca

36. minut - Vlajković je oprobao svoj udarac sa nekih 20 metara, ali lopta završila pored Zvezdinog gola

29. minut - Nova opasnost po gol Zvezde. Nakon sjajne kontre, Činedu je šutirao, gađao je dalji ugao, ali neprecizno

28. minut - I Dragović je zbog neopreznog starta nad protivničkim igračem dobio žuti karton

23. minut - Srđan Mijailović je dobio žuti karton

20. minut - Fudbaleri Radničkog tek sada su prvi put pripretili. Nakon uigrane akcije posle kornera, lopta je došla do Evandra, ovaj je iz prve šutirao, ali ne dovoljno precizno da iznenadi Borjana

17. minut - Malo je falilo da bude 2:0! Posle fenomenalne kombinacije crveno-belih, Katai se našao sam ispred protivničkog golmana, ali je loše šutirao pa je lopta prošla malo pored stative

12. minut - Lopta je i dalje u nogama fudbalera Crvene zvezde, deluje da tim Miloša Milojevića želi što pre i do drugog gola

7. minut - GOL! Zvezda vodi 1:0! Kangva je iz slobodnjaka pogodio stativu, lopta se odbila do Aleksa Viga, koji je efektnim udarcem sa distance pocepao mrežu Radničkog!

4. minut - Prvi pokušaj fudbalera domaće ekipe. Nakon Kangvinog centaršuta, Rakonjac je šutirao glavom, ali Mladenović nije imao težak zadatak

1. minut - Utakmica je počela. Sa centra prvi kreću fudbaleri Crvene zvezde