VLAHOVIĆ zakucao CRNU GORU: Srbija POBEDILA usred PODGORICE

Orlovi su sada sa dva trijumfa prvi na tabeli grupe G u kvalifikacijama za EURO 2024.

27/03/2023 > 20:46 >> 22:46

Fudbaleri Srbije pobedili su večeras u Podgorici Crnu Goru sa 2:0 (0:0) u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024, golovima Dušana Vlahovića u 78. minutu i 5. minutu nadoknade vremena na kraju meča.

U utakmici koja nije obilovala lepotom, a na momente je čak ličila i na uspavanku, Orlovi su ipak zasluženo došli do pobede. U prvom poluvremenu Srbija nije uputila nijedan udarac u okvir gola, ništa konkretniji nisu bili ni Đetići, pa publika u Podgorici baš i nije imala mnogo razloga za zadovoljstvo.

Ipak, u drugom poluvremenu selektor Srbije Dragan Stojković je "promešao karte" - umesto Filipa Đuričića i Ivana Ilića zaigrali su Dušan Vlahović i Andrija Živković i ispostavilo se da je to bio odlučujući potez. Jesu Crnogorci navalili na startu drugog dela igre, ali su potom ostali bez snage - naši momci su to znali da iskoriste, pre svih Vlahović, koji je u dva navrata savladao Milana Mijatovića i doneo nova tri boda Orlovima.

Drugo poluvreme: Crna Gora - Srbija 0:2

90+5. minut - GOL! Dušan Vlahović zakucava pobedu Srbije - 0:2

89. minut - Kapiten Tadić napušta igru, umesto njega ušao je Eraković

87. minut - Mladenović dobio žuti karton zbog povlačenja Vešovića sa obe ruke

85. minut - Nova promena u Srbiji - izlazi Mitrović, ulazi Račić

81. minut - Izmena u našoj selekciji, izašao je Grujić, umesto njega ušao Lukić

78. minut - GOL! 0:1 - Dušan Vlahović! Proveravana je čitava situacija i u VAR sobi, ali je sudija na kraju pokazao na centar!

71. minut - Dvostruka izmena u Crnoj Gori - izlaze Savićević i Jovetić, ulaze Jovović i Osmajić

70. minut - Pritiskaju Orlovi sve više, Vlahović se ponovo u kaznenom prostoru domaćih borio za poziciju, ali i ovaj put su Crnogorci uspeli da ga osujete u nameri da postigne pogodak

68. minut - Savić je startovao ispred Vlahovića u šesnaestercu, sprečio našeg golgetera da ozbiljnije ugrozi Mijatovića i izbacio loptu u korner

58. minut - Živković je napravio faul nad Jovetićem, a zatim je dobio žuti karton zbog prigovora

57. minut - Crnogorci su istrčali kontru, Jovetić je šutirao sa nekih 17, 18 metara, ali je Vanja Milinković Savić odlično intervenisao i loptu poslao u korner

52. minut - Krstović, pa Marušić. Dva puta su sa distance, posle polukontre, zapretili Đetići, ali nije bilo opasnosti po naš gol

48. minut - Da je Jovetić dao loptu Krstoviću, Crnogorci su mogli ozbiljnije da nas ugroze... Šutirao je bivši napadač Partizana, ali je bio izblokiran

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a u našoj selekciji napravljena je dupla izmena - umesto Filipa Đuričića i Ivana Ilića na terenu su Dušan Vlahović i Andrija Živković.

Prvo poluvreme: Crna Gora - Srbija 0:0

45+2. minut - Srbija je izvela slobodan udarac sa leve strane, lopta je izbačena iz šesnaesterca, na nju je natrčao Ilić, ali je sa nešto više od 20 metara šutirao preko gola

41. minut - Šipčić ušao umesto Tomaševića, koji je zbog povrede morao da napusti teren

29. minut - Mitrović dobio loptu u šesnaestercu Crne Gore - uspeo je da se okrene i šutne je ka Mijatoviću, ali ju je uputio pored gola

26. minut - Krstović startuje kao krvnik na 30 metara od gola Srbije, bez ikakve potrebe - pokosio je Đuričića i zasluženo dobio žuti karton

25. minut - Pavlović iz nehata pogađa prečku - u pokušaju da centrira u šesnaesterac domaćina, nespretno je uputio visoku loptu, a ona je neočekivano završila na gornjem delu prečke

19. minut - Duga lopta ka Krstoviću mogla je da nam napravi mnogo problema jer je Vanja istrčao sa gol linije, ali nekadašnji napadač Zvezde nije bio precizan kada je pokušao da ga lobuje

16. minut - Savić je izblokirao šut Grujića koji je završio na travi, ali se brzo oporavio

11. minut - Vujačić u gužvi u kaznenom prostoru uspeva da zahvati loptu glavom, ali je iz ne lake pozicije šalje preko gola

3. minut - Prvi pokušaj domaćina, Krstović je sa desne strane pokušao da ubaci loptu u sredinu šesnaesterca, ali je Vanja Milinković Savić, posle odbitka, sigurno uhvatio loptu

1. minut - Počela je utakmica

Navijači Crne Gore u Podgorici aplauzima su pozdravili himnu Srbije "Bože pravde" uoči utakmice dve selekcije. Na isti način himna Srbije pozdravljena je i pre pet godina, kada su se dve reprezentacije sastale u Ligi nacija, prvi put posle "razlaza" dve zemlje.

Ranije tokom dana Orlove su, ispred hotela u Podgorici, čekali navijači koji su želeli da se fotografišu. Reagovala je i policija ispred hotela, a kako je vreme prolazilo, okupljao se i sve veći broj dece. Kada se gužva raščistila, naši reprezentativci su krenuli put stadiona.

Inače, praktično od 15 časova pola grada je bilo zatvoreno, a veliki broj pripadnika policije bio je na ulicama Podgorice.

STARTNIH JEDANAEST

CRNA GORA: Mijatović, Vujačić, Savić, Tomašević, Vešović, Savićević, Šćekić, Hakšabanović, Marušić, Jovetić, Krstović. Selektor: Miodrag Radulović.

SRBIJA: Vanja Milinković-Savić, Milenković, Gudelj, Pavlović, Đuričić, Ilić, Grujić, Mladenović, Sergej Milinković-Savić, Tadić, Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.