EVROPA dobija NOVE šampionke: KATASTROFA Srbije u četvrtfinalu, BELGIJANKE nam održale čas KOŠARKE

Izabranice Marine Maljković nisu imale ni promil šanse da iznenade daleko kvalitetnije rivalke

Izvor: K1info/kurir.rs

22/06/2023 > 16:41

Košarkašice Srbije neće bratiti tutulu šampionki Evrope, pošto su u četvrtfinalu prvenstva Starog kontinenta u Ljubljani deklasirane od strane Belgije - 93:53 (28:8, 21:23, 22:14, 22:8).

Izabranice Marine Maljković danas su bile jednostavno neprepoznatvljive, za razliku od rivalki, koji su od prve sekunde bile agresivne, diciplinovane i na kraju potpuno zasluženo slavile.

Četvrta četvrtina, Belgija - Srbija 22:8

40. minut - Anderson pogađa trojku 93:53

38. minut - Katastrofalna igra naših devojaka, dok rivalke igraju vrhunsku košarku

36. minut - Neverovatno! Gubimo čak 40 razlike od BelgijankI!

35. minut - Rivalke prave seriju 11:0

34. minut - Naše devojke još uvek nisu postigle koš u poslednjoj deonici 45:79

31. minut - Raste prednost Belgijanki, deluje da je gotovo nemoguće da naše devojke preokrenu rezultat!

Treća četvrtina, Belgija - Srbija 22:14

28. minut - Belgijanke na drugoj strani uzvraćaju istom merom, rivalke ponovo imaju 20 poena prednosti

27. minut - Još jednu trojku postiže Ivon Anderson 41:59

26. minut - Jovana Nogić sada postiže lake poene 38:57

25. minut - Anderson sada pogađa trojku 36:57

23. minut - Belgijanke prave seriju 8:0, naše reprezentativke su katastrofalno ušle u drugo poluvreme

21. minut - Vanlu trojkom otvara drugo poluvreme! 31:52

Druga četvrtina, Belgija - Srbija 21:23

20. minut - Deler precizna sa poludistance 31:49

19. minut - Saša Čađo je vezala čak tri trojke, ona je ta koja održava naše devojke u meču 27:44

17. minut - Đorđevićeva je poentirala nakon što je sama ostala u protivničkom reketu 20:39 Čađo je ostala sam u ćošku i pogodila trojku 23:41

15. minut - Služi šut naše rivalke na današnjoj utakmici, još jednu trojku je postigla Vanlu 16:37

13. minut - Konačno je Srbija zaigrala malo bolje! Naše devojke su napravile mini-seriju 6:0

12. minut - Maša Janković krade loptu i lako poentira u kontri 10:31

11. minut - Alaman postiže trojku uz zvuk sirene! 8:31

Prva četvrtina, Belgija - Srbija 28:8

9. minut - Novi poeni za Srbiju posle sjajne akcije 8:28

8. minut - Maša Janković pogađa dva slobodna bacanja! 6:25

6. minut - Anderson tek sada postiže prve poene za Srbiju! Na drugoj strani nova trojka za Belgiju! 2:17

4. minut - Alaman postiže nove poene, Belgija već ima dvocifrenu prednost 0:10

3. minut - Loš početak za našu reprezentaciju! Belgija je napravila seriju 6:0 na otvaranju meča! Nakon novog poena Belgije, Marina Maljković je zatražila tajm-aut 0:8

1. minut - Linskens je postigla lake poene u prvom napadu za Belgiju 0:2