DRAMA, ponor, PREOKRET: Partizan SRUŠIO Panatinaikos TROJKOM Nanelija u finišu meča

Izabranici Željka Obradovića i pre večerašnjeg duela obezbedili su plasman u Top 8 Evrolige

Izvor: K1info/kurir.rs

14/04/2023 > 22:24

Košarkaši Partizana večeras su u Beogradu pobedili Panatinaikos sa 83:81 (18:26, 21:19, 19:21, 25:15) u poslednjem, 34. kolu Evrolige. Iako su i pre ovog meča crno-beli imali overen plasman u Top 8, izabranici Željka Obradovića su želeli da pred Grobarima ostvare još jedan trijumf, što im je, posle preokreta, i uspelo trojkom Nanelija u finišu meča.

U borbi za fajnal for Evrolige, košarkaši Partizana igraće protiv madridskog Reala. Prva utakmica na programu je 26. aprila u prestonici Španije, a kako se serija igra na tri dobijena meča, "kraljevi" će biti domaćini i drugog duela, koji je zakazan za 28. april. Posle toga, serija se seli u Beograd.

Očajno je Partizan otvorio večerašnji meč, mnogo su crno-beli grešili u početku meča, i dozvolili Panatinaikosu da odmah dođe do veće prednosti, a u jednom momentu grčki tim je imao i ogromnih +18.

Trgli su se nekako košarkaši Partizana u nastavku, i uspeli da se vrate u meč, međutim nikako nisu uspevali kada je bilo gusto da prelome meč u svoju korist, pa je Panatinaikos konstantno vodio.

Ljutio se Željko Obradović na svoje košarkaše koji su često bili nesigurni u napadu, dok u odbrani nisu imali potrebnu koncentraciju i protivniku dozvolili mnogo lakih poena.

Neizvesno je bilo do samog kraja, a heroj Partizana na večerašnjem meču bio je Naneli, koji je pogodio trojku u poslednjim sekundama meča, da bi crno-beli potom odbranili napad i stigli do 20. pobede u EvroligI!

Najefikasniji u timu Partizana bio je Eksum sa 18 poena, dok je Panter ubacio jedan poen manje. U poraženom sastavu istakao se Bejko,n koji je na svom kontu imao 19 poena, dok je Ponitka ubacio 12, a Gudaitis 11 poena.

Četvrta četvrtina, Partizan - Panatinaikos 25:15

40. minut - Naneli pogađa trojku, ludnica u Areni 83:81

39. minut - Ponitka je pogodio dva slobodna bacanja 80:79 Ponovo je Ponitka bio siguran sa penala 80:81

38. minut - Grigonis je sjajno probio i pogodio 76:77 Panter pogađa, opet vodi Partizan 78:77 Ponovo pogađa Panter, crno-beli imaju +3

37. minut - Naneli tek sada stiže do prvih poena 74:73 Bejkon je pogodio uz faul, a onda je promašio slobodno bacanje 74:75

36. minut - Partizan konačno vodi, Eksum je pogodio veoma važnu trojku za crno-bele 72:71

35. minut - Smailagić je pogodio dva slobodna bacanja 69:71

34. minut - Mini seriju Partizana prekida trener Panatinaikosa novim tajm-autom 67:71

33. minut - Manzukas postiže trojku 60:71 Ledeju se otvorio put ka protivničkom košu, što je sjajni košarkaš iskoristio i lako došao do novih poena 62:71

32. minut - Ponovo loša odbrana Parnog valjka, što koriste gostujući igrači i Panatinaikos ponovo ima +8

31. minut - Laki poeni za Avramovića 60:66

Treća četvrtina, Partizan - Panatinaikos 19:21

30. minut - Ponovo crno-beli primaju koš u poslednjoj sekundi napada 58:66

29. minut - Još jednu trojku pogađa Bejkon, neverovatno kako igra ovaj momak večeras 57:64

28. minut - Dante Eksum pogađa trojku, gosti imaju +3 Na drugoj strani, Bejkon uzvraća istom merom 55:61

26. minut - Bejkon postiže trojku 48:54

25. minut - Eksum pogađa samo jedno slobodno bacanje 46:49 Eskum je brutalno zakucao preko Gudaitisa 48:51

24. minut - Vilijams je ostao sam na trojci i pogodio bez većih problema 45:49

23. minut - Panter u karakterističnom stilu pogađa sa poludistance 42:46 Avramović pogađa trojku u isteku napada 45:46

22. minut - Polovičan učinak Gudaitisa sa linije za slobodna bacanja 40:46

21. minut - Matijas Lesor promašuje prvo a pogađa drugo slobodno bacanje 40:45

Druga četvrtina, Partizan - Panatinaikos 21:19

20. minut - Novi poeni za Aleksu Avramovića 37:45 Ponovo Avramović sjajno probija i lako poentira 39:45

19. minut - Ponovo Panter pogađa trojku, crno-beli su uspeli da se "probude" posle katastrofalnog početka 35:45

17. minut - Konačno dobra odbrana Partizana i nova trojka Pantera 26:38 A onda Aleksa Avramović krade loptu i poentira 28:38

16. minut - Bejkon pogađa 20:38 Panter konačno pogađa trojku na drugoj strani, gosti i dalje imaju ubedljivu prednost 23:38

15. minut - Manzukas pogađa trojku na isteku napada 20:36

14. minut - Još jedna greška Partizana u napadu, i ponovo gosti postižu lake poene 20:33

13. minut - Grigonis postiže trojku preko Smailagića 20:31

12. minut - Smailagić pogađa iz veoma teške pozicije 20:28

11. minut - Posle slobodnih bacanja, grčki tim je došao do dvocifrene prednosti 18:28

Prva četvrtina, Partizan - Panatinaikos 18:26

10. minut - Elefterios je posle skoka u napadu postigao koš 18:26

9. minut - Još jedna greška Partizana u napadu, pa je Bejkonu lako bilo u kontri da pogodi 18:21 Vilijams pogađa trojku, Željko Obradović nezadovoljan kako njegov tim igra večeras 18:24

8. minut - Grigonis ponovo pogađa, grči tim vodi 15:17 A onda Dante Eksum pogađa trojku 18:17

7. minut - Matijas Lesor je pogodio uz faul, a potom promašio dodatno slobodno bacanje 15:13

6. minut - Grigonis pogađa trojku 11:13 Eksum na drugoj strani sjajno prolazi i pogađa 13:13

5. minut - Lesor brutalnim zakucavanjem podiže publiku na noge, Partizan vodi prvi put večeras 11:10

4. minut - Prvi poeni za Madara 6:8 Papapetru pogađa trojku, gostujući tim ima +1

3. minut - Novi poeni za Ponitku 4:6 Anđušićevu grešku Vilijams koristi i lako poentira u kontri, Željko Obradović je zatražio tajm-aut 4:8

2. minut - Anđušić sepa mrežicu sa poludistance 4:4

1. minut - Gudajtis postiže prve poene na večerašnjoj utakmici 0:2 Na drugoj strani Lesor zakucava 2:2