PARTIZAN pregazio "KRALJEVE" u Areni: CRNO-BELI na korak od PLASMANA u TOP 8

Izabranici Željka Obradovića ostvarili 18. pobedu u Evroligi

Izvor: K1info/kurir.rs

31/03/2023 > 22:34

Košarkaši Partizana večeras su u prepunoj Areni pobedili madridski Real sa 104:90 (21:23, 28:15, 29:34, 26:18) u 32. kolu Evrolige! Trijumf je ostvaren uz novi rekord, jer je čak 20.068 navijača došlo da bodri crno-bele u meču od ogromne važnosti!

Znali su crno-beli da bi eventualnom pobedom nad Realom ostvarili ogroman, možda i ključan korak ka TOP 8, a da bi samo jedna pobeda bila dovoljna za veliki uspeh, mnogo toga zavisi i od ostalih rezultata.

Parnom valjku je bilo potrebno da pored svoje pobede, Žalgiris izgubi od Valensije, ili Baskonija od Fenerbahčea. Nažalost po crno-bele, i Žalgiris i Baskonija su slavili, ali šanse Partizana za plasman u osam najboljih su i dalje ogromne!

Četvrta četvrtina, Partizan - Real Madrid 26:18

9. minut - Hezonja pogađa trojku iz teške pozicije, crno-beli imaju +15

8. minut - Pukla je stotka u Areni, Lesor je pogodio dva slobodna bacanja 100:80

7. minut - Crno-beli imaju neverovatnih +20, Panter je pogodio trojku iz velike udaljenosti 98:78

6. minut - Ponovo Alen Smailagić pogađa, a onda u kontri zakucava Naneli 94:76

5. minut - Ide trojka! Alen Smailagić cepa mrežicu 89:76

4. minut - Dek poentira nakon ofanzivnog skoka, ponovo Parni valjak ima +10

3. minut - Lako Eksum stiže do novih poena 86:74

2. minut - Zek Ledej postiže trojku, Arena je eksplodirala 84:72

1. minut - Ponovo je Anđušić fauliran prilikom šuta za tri poena, a onda je pogodio sva tri slobodna bacanja 81:72

Treća četvrtina, Partizan - Real Madrid 29:34

10. minut - Panter siguran sa penala, crno-beli imaju +7 Posle odlične odbrane, poentira i Lesor 78:69

Sudije su izbacile jednog navijača iz Arene!

9. minut - Danilo Anđušić je fauliran prilikom šuta za tri poena. Iskusni košarkaš pogađa 2/3 sa linije za slobodna bacanja 74:67

Tehničku grešku je dobio Janis Papapetru.

8. minut - Papapetru siguran sa linije za slobodna bacanja 70:59 Nakon nesporazuma Papapetrua i Lesora, Hezonja postiže trojku 70:64

7. minut - Ponovo iz teške pozicije pogađa Janis Papapetru, on na svom kontu večeras ima 8 poena 68:86 Na drugoj strani Hezonja postiže trojku 68:59

6. minut - Eksum pogađa vrlo važnu trojku 64:56

5. minut - Lesor brutalnim zakucavanjem diže publiku na noge 61:50

4. minut - Sa mnogo osećaja Naneli pogađa, crno-beli imaju +13

3. minut - Dek poentira nakon ofanzivnog skoka 57:45

2. minut - Panter potom pogađa uz faul, a potom uspešno realizuje i slobodno bacanje 55:41 Papapetru cepa mrežicu iz teške pozicije 57:43

1. minut - Pogađa trojku Aleksa Avramović na otvaranju drugog poluvremena 52:38 Dek na drugoj strani uzvraća istom merom 52:51

Druga četvrtina, Partizan - Real Madrid 28:15

10. minut - Sjajna igra Partizana u ovim momentima, crno-beli na poluvreme idu sa +11

9. minut - Sjajna kombinacija Avramovića i Lesora, novi poeni za centra Partizana 45:36 Crno-beli imaju dvocifrenu prednost, Naneli poentira 47:36

8. minut - Džejms Naneli pogađa 2/2 sa penala 41:34

7. minut - Ponovo Panter pogađa iz teške situacije! 37:34

6. minut - Nakon Ledejeve greške u napadu, na drugoj strani košarkaš Reala pogađa trojku. Trener Partizana Željko Obradović veoma je ljut na Ledeja jer žuri u napadu! 35:34

5. minut - Panter pogađa šut za dva poena iz vrlo teške situacije 33:29

4. minut - Zek Ledej siguran sa penala 31:27 Ovo su njegovi prvi poeni na večerašnjoj utakmici

Novi rekord

Navijači Partizana po ko zna koji put su oborili rekord Evrolige po broju gledalaca, u Areni večeras ima 20.068 navijača!

3. minut - Egzum pogađa uz faul! Plejmejker Partizana potom pogađa i slobodno bacanje 29:27

2. minut - Naneli zakucava u kontri, vode crno-beli posle dužeg vremena 26:25

1. minut - Dante Egzum pogađa trojku i podiže publiku na noge 24:25

Prva četvrtina, Partizan - Real Madrid 21:23

10. minut - Porije je poentirao uz faul, potom je promašio slobodno bacanje 21:23

9. minut - Musa pogađa samo jedno slobodno bacanje 19:21

8. minut - Papapetru ponovo pogađa, Real sada ima +1 Musa snažno kreće na obruč Partizana i brutalno zakucava 17:20

7. minut - Prvi poeni za Papapetrua 13:15

6. minut - Kakav potez Smailagića. Centar Partizana se "poigrao" sa Tavaresom, lepo se oslobodio čuvara i lako poentirao, navijači su taj potez pozdravili gromoglasnim aplauzom

5. minut - Druga trojka Hange, gosti vode 7:8 Laki poeni za Avramovića 9:8

4. minut - Tavares pogađa dva slobodna bacanja 6:5 Na drugoj strani, Smailagić postiže samo jedno bacanje 6:6

3. minut - Ponovo odlična odbrana Alekse Avramovića, a potom trojku postiže Uroš Trifunović 6:3

2. minut - Hanga pogađa trojku 2:3 Uroš Trifunović 1/2 sa linije za slobodna bacanja 3:3

1. minut - Prve poene na večerašnjoj utakmici postiže Alen Smailagić 2:0