KAKVA DRAMA, kakva pobeda: PARTIZAN srušio Monako i PLASIRAO se u Top 8 EVROLIGE

Izabranici Željka obradovića ostvarili su 19. trijumf u Evroligi

Izvor: K1info/kurir.rs

07/04/2023 > 23:04

Košarkaši Partizana večeras su kao gosti pobedili Monako sa 88:84 (18:22, 24:13, 20:21, 26:28) u pretposlednjem, 33. kolu Evrolige, obezbedivši tako plasman u Top 8!

Posle prve četvrtine Monako je vodio sa 22:18, ali su u drugoj deonici crno-beli dodali gas i uspeli da preokrenu meč. Posle prvih 20 minuta igre, na semaforu je stajao rezultat 35:42.

U trećoj četvrtini gledali smo spektakularnu košarku, izabranici Željka Obradovića su u jednom momentu imali velikih +15, ali Monako se nije predavao, već se ubrzo vratio u meč. Rezultatski egal viđen je u tim momentima, a Željko Obradović od svojih igrača tražio je smirenost i pamet u napadu.

A onda, u poslednjoj četvrtini domaćini su se apsolutno vratili u meč, koristili su neke neshvatljive greške crno-belih i uspeli da u potpunosti unesu neizvesnost. Monako je u jednom momentu vodio 76:75, a u samoj završnici viđena je rezultatska klackalica.

Ipak, 17 sekundi pre kraja meča, Panter je pogodio trojku i tada praktično prelomio meč! Usledila je penal serija - Ledej je na kraju bio precizan i doneo veliku pobedu Partizanu.

Crno-bele su do pobedevodili Aleksa Avramović i Zak Ledej sa po 22 poena, dok su po 12 ubacili Alen Smailagić i Džejms Naneli.

U poraženom sastavu istakli su se Eli Okobo sa 23 i Alfa Dijalo sa 11 poena, dok su po 10 ubacili Džordan Lojd, Majk Džejms, Donta Hol i Donatas Moteijunas.

Četvrta četvrtina, Monako - Partizan 28:26

10. minut - Kevin Panter pogađa vrlo bitnu trojku u prelomnim trenucima 80:84

9. minut - Zek Ledej pogađa dva slobodna bacanja 78:79

8. minut - Posle poena Lesora, i Džejms postiže lake poene 78:77

7. minut - Motiejunas pogađa trojku, Monako ponovo vodi 76:75

6. minut - Okobo je postigao lake poene, velika drama je u Kneževini 73:75

5. minut - Naneli pogađa dva slobodna bacanja 68:72 A onda i veoma bitnu trojku postiže Naneli 68:75

4. minut - Ponovo Hol postiže lake poene, crno-beli imaju +4. Željko Obradović besni pored terena 68:70

3. minut - Papapetru pogađa trojku, a na drugoj strani lake poene je postigao Hol 64:70

2. minut - Avramović pogađa bitnu trojku iz ćoška 59:67

1. minut - Smailagić poentira na otvaranju poslednje deonice 56:64

Treća četvrtina, Monako - Partizan 21:20

10. minut - Novi poeni za Ledeja, beogradski tim ima +9! Lojd pogađa uz faul, a onda i slobodno bacanje 56:62

9. minut - Novi poeni za Lojda 53:55 Bitnu trojku postiže Zek Ledej 53:58

8. minut - Lojd precizan van linije 6,75, Monako je ponovo u igri. Željko Obradović tajm-autom želi da prekine seriju domaćeg tima

7. minut - Okobo pogađa uz faul, pogodio je i bacanje 46:53 Željko Obradović je nezadovoljan kako njegova ekipa igra u ovim momentima

6. minut - Diolo je pogodio trojku, ponovo Partizan ima +10

5. minut - Laki poeni za Motiejunasa 40:53

4. minut - Ledej poentira u kontri, i još je tom prilikom fauliran. A onda je promašio slobodno bacanje 38:53

3. minut - Nakon Smailagićevog faula, Džejms je stao na liniju za slobodna bacanja. Prvo je promašio a drugo pogodio 38:46 Kevin Panter pogađa trojku, crno-beli imaju +11

2. minut - Novi poeni za Pantera 37:46

1. minut - Braun lakim poenima otvara drugo poluvreme 37:42 Na drugoj strani Smailagić "popravlja" Madarov promašaj 37:44

Nole uz crno-bele

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pružio je podršku košarkašima Partizana na utakmici protiv Monaka. Đoković, koji živi u Monte Karlu i sprema se za turnir u tom gradu, meč je pratio iz prvog reda. Srpski teniser, inače navijač Crvene zvezde, nedavno je bio u Beogradu na utakmici između Partizana i Olimpijakosa.

Druga četvrtina, Monako - Partizan 13:24

10. minut - Okobo pogađa trojku 35:42

9. minut - Ponovo trojku pogađa Avramović 32:40 Novi poeni za Lesora, crno-beli imaju dvocifrenu prednost

7. minut - Naneli je fauliran pri šutu za tri poena. Potom je pogodio sva tri slobodna bacanja 30:37

6. minut - Druga trojka Alena Smailagića, crno-beli u Kneževini imaju +6 Dialo pogađa nakon ofanzivnog skoka 30:34

5. minut - Sjajno igra Avramović večeras, on na svom kontu ima već 12 poena

4. minut - Novi poeni za Avramovića 28:26 A onda Avramović pogađa i trojku, Partizan konačno vodi 28:29

3. minut - Avramović se lepo oslobodio čuvara i pogodio sa poludistance 26:24 Lojd uzvraća istom merom 28:24

2. minut - Aleksa Avramović krade loptu i potom poentira 24:20 Zek Ledej 2/2 sa linije za slobodna bacanja 24:22

1. minut - Hol pogađa dva slobodna bacanja 24:18

Prva četvrtina, Monako - Partizan 22:18

10. minut - Sjajna odbrana Parnog valjka, a onda i poeni Nanelija u kontri 20:18

9. minut - Aleksa Avramović pogađa samo jedno slobodno bacanje 20:14 Prvi poeni za Eksuma 20:16 Nakon mini serije Partizana (5:0) Saša Obradović je zatražio tajm-aut

8. minut - Džejms se "prošetao" kroz reket Partizana i pogodio u poslednjoj sekundi napada 20:11

7. minut - Okobo pogađa sa poludistance, ponovo Monako ima +10 Ledej je pogodio uz faul, a onda je pogodio slobodno bacanje 18:11

6. minut - Okobo je sjajno krenuo na ulaz, i uspeo da poentira pored visokog Lesora 16:8

5. minut - Još jedna trojka za Partizan, ovog puta pogađa Joanis Papapetru 14:8

4. minut - Smailagić postiže trojku 12:5

3. minut - Loš početak za crno-bele, domaćin vodi rezultatom 10:1 Željko Obradović je zatražio tajm-aut

2. minut - Outara je ostao sam na trojci, i pogodio 6:1

1. minut - Alen Smailagić je odmah stao na liniju za slobodno bacanja, prvo je promašio, drugo pogodio 0:1 Džejms pogađa uz faul, potom je bio siguran sa penala 3:1