PARTIZAN rasturio šampiona Evrope: EFES položio KOPLJA pred GROMOVITIM crno-belima

Izabranici Željka Obradovića zabeležili 16. trijumf u Evroligi i napravili veliki korak ka plasmanu u Top 8

Izvor: K1info/kurir.rs

16/03/2023 > 20:25

Košarkaši Partizana večeras su u Istanbulu pobedili dvostrukog uzastopnog osvajača Evrolige, Efes, sa 97:84 (23:11, 14:28, 27:24, 20:34) i tako stigli do 16. pobede u ovom takmičenju.

Crno-beli su sjajnom partijom u poslednjoj četvrtini srušili Turke i znatno uvećali šanse da se plasiraju u Top 8 Evrolige, naročito ako se uzme u obzir da im je do kraja ligaškog dela takmičenja ostalo još pet utakmica.

Izabranici Željka Obradovića su očajno krenuli meč - Efes je već u prvoj četvrtini imao neverovatnih 17 poena prednosti, ali se crno-bela četa već do poluvremena vratila u igru. U nastavku su gosti odigrali fantastično - treća četvrtina nam je donela neverovatnu košarku i veliku borbu, a u poslednjih 10 minuta, samo jedna ekipa je postojala na parketu.

Partizan sada ima učinak od 16 pobeda i 13 poraza i napravio je veliki korak ka plasmanu u Top 8.

Kevin Panter je poenterski vodio crno-bele sa 19 poena i dobrim procentima šuta (tri od pet za dva i tri od pet za tri poena, uz četiri od četiri pogođena slobodna bacanja.

Matijas Lesor je bio najkorisniji pojedinac gostiju sa indeksom 23, imao je 17 poena i sedam skokova, od čega čak četiri u napadu, dok je Zek Ledej dodao 16 poena Zek Ledej je dodao 16 poena, a Aleksa Avramović 14.

U poraženom sastavu Vil Klajburn se istakao sa 22 poena i osam skokova, Elajdža Brajant je postigao 16, a Vasilije Micić 15 poena uz pet asistencija.

Četvrta četvtina, Efes - Partizan 20:34

40. minut - Penal zaršnica u kojoj Efes nije mogao da se približi crno-belima potvrdila je veliku pobedu Partizana.

39. minut - Lesor je nepogrešic s linije slobodnih bacanja, zatim i Egzum 78:93.

37. minut - Poeni Larkina, a potom i Lesora i Danstona 76:89.

36. minut - Ništa ne uspevaju sada da učine domaći igrači u fazi napada! Prave greške i ne mogu da se izbore sa dobrom odbranom Partizana. Panter to kažnjava novom trojkom 72:85.

35. minut - Ne može Efes do koša, a treneru Atamanu dosuđena je tehnička greška zbog reakcije nakon odluke sudija da ne dosude faul nad igračem domaćeg tima. Panter je pogodio slobodno bacanje za 72:80.

34. minut - Brajant lako stiže do poena, na drugoj strani neverovatna trojka Pantera preko ruke, a nekoliko sekundi kasnije, nakon dobre odbrane, sa distance pogađa i Naneli 72:77.

33. minut - Lesor je ispratio promašaj Avramovića i loptu "vratio" u koš. Crno-beli su potom ukrali loptu, a kontra napad je doneo Lesoru slobodna bacanja. Oba puta je bio precizan 70:71.

32. minut - Neverovatan koš Micića pored Smailagića i Trifunovića, uz to i pogođeno dodatno slobodno bacanje. Avramović nije pogodio trojku, ali jeste Klajburn 70:67.

31. minut - Poeni Avramovića sa linije slobodnih bacanja za početak poslednje deonice, a onda i ukradena lopta i poeni Trifunovića 64:67.

Treća četvtina, Efes - Partizan 27:24

30. minut - Fantastičan Lesor koji se izborio za poene pod košem. Njegovi poeni bili su poslednji u fantasitčnoj trećoj četvrtini nakon koje je rezultat 64:63.

29. minut - Uzvraća sjajni Klajburn koji je vezao pet poena svog tima 60:58.

Usledio je fantastičan potez Pantera koji je pogodio polaganje, zatim i dodatno slobodno bacanje 60:61.

Larkin odgovara preciznim flouterom 62:61.

28. minut - Avramović! Trojka Partizanovog beka 57:58.

27. minut - Mbaje poenima sa linije penala donosi novu prednost svom timu, a onda Panter kažnjava neopreznost odbrane Efesa. Njegova prva trojka 54:55.

26. minut - Ledej oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja 50:49.

25. minut - Druga trojka Micića na utakmici donela je ponovo prednost Efesu, potom su crno-beli lako izgubili loptu za lake poene domaćina 50:47.

24. minut - Kakva trojka Nanelija, preko ruke Klajburna uz zvuk sirene! Brajant uzvraća sa nova dva poena 45:47.

23. minut - Klajburn trojkom prekida seriju Partizana, na drugoj strani Ledej promašuje šut sa polu distance, a odmah trojku pogađa i Brajant. Obradović je zatražio tajm-aut pri rezultatu 43:44.

22. minut - Uz puno kontakta, Egzum je pogodio šut iz teške pozicije 37:44.

21. minut - Odlično otvaranje drugog poluvremena za ekipu Partizana - trojka Nanelija 37:42.

Druga četvtina, Efes - Partizan 14:28

20. minut - Još jedna krađa! Lesor je odigrao odličnu odbranu što je iskoristio Panter za nove lake poene, nakon kojih je Ataman zatražio tajm-aut 35:39.

Poeni Tibora Plajsa, skoro pa uz zvuk sirene, poslednja su stvar koju smo videli u ovom neverovatnom poluvremenu koje je završeno rezultatom 37:39.

19. minut - Velika borba u završnici prvog poluvremena. Novu prednost Partizanu je dao Aleksa Avramović koji je lako poentirao iz kontra napada nakon što je ukrao loptu domaćim igračima 35:37.

17. minut - U potpunosti su se vratili u igru košarkaši Partizana, a poenima Zeka Ledeja uspeli su da dođu i do prednosti 30:31.

13. minut - Imao je Efes na kraju prve deonice i 23:6, ali je Partizan odgovorio serijom 11:0 i tako stigao do 23:17.

Prva četvtina, Efes - Partizan 23:11

10. minut - Brajant i Micić su vodili Efes do ubedljive prednosti u prvih 10 minuta nakon kojih je aktivan rezultat 23:11.

6. minut - Brajant siguran sa linije za slobodna bacanja 17:6

5. minut - Klajburn postiže trojku, Željko Obradović je zatražio tajm-aut 13:4 Madar krade loptu i stiže do prvih poena 13:6

4. minut - Micić je lepo prošao pored Madara i Smailagića i lako poentirao 10:2 Ledej postiže prve poene na današnjem meču 10:4

3. minut - Brajant postiže još jednu trojku 8:2

2. minut - Micić je sjajno prograo Danstona koji lako postiže poene 5:0 Na drugoj strani, Papapetru poentira 5:2

1. minut - Brajant je pogodio trojku u poslednjoj sekundi napada 3:0

Narednu utakmicu u Evroligi izabranici Željka Obradovića odigraće 24. marta u Beogradu, kada u okviru 30. kola dočekuju Olimpijakos.