Ništa novo POD KAPOM NEBESKOM, Jokić opet tripl-dablom doneo POBEDU DENVERU

Nagetsi uspeli da pobede Los Anđeles Kliperse tek posle produžetka - 134:124

Izvor: K1info/telegraf.rs

27/02/2023 > 07:29

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jedan sjajan meč u NBA ligi, a Denver uspeo je da pobedi Los Anđeles Kliperse tek posle produžetka - 134:124!

Jokić je na terenu proveo nešto manje od 42 minuta i za to vreme je imao učinak od 40 poena, 17 skokova i 10 asistencija. Dakle, novi tripl-dabl.

Zanimljivo, Jokić je još na ulazu u poslednju četvrtinu imao 25 poena, 11 skokova i osam asistencija, međutim, za ta dva dodavanja baš se namučio. Jedno je uspeo da upiše, drugo tek u poslednjem minutu produžetka.

Denver je na poluvremenu imao vođstvo od 66:58, uz sjajnih 17 poena, sedam skokova i šest asistencija Jokića. Potom su sredinom treće deonice vodili sa 80:68 posle sjajnog Nikolinog dodavanja za trojku Portera, kao i +9 na otvaranju poslednje četvrtine (99:90).

Međutim, Klipersi su vezali četiri poena (99:94) i vrlo brzo su uneli, za njih potrebnu, dramu. Naterali su Majkla Melouna, trenera Denvera, da zatraži tajm-aut. Klipersi su i poveli sa 109:107, da bi Jokić ubacio 2+1 na četiri minuta do kraja.

Finiš meča pretvorio se u obračun Kavaja Lenarda i Jokića koji su na minut i po do kraja vezali po šest poena.  Plamli je potom u poslednjem minutu pogodio jedno slobodno bacanje za 118:117, da bi Porter na 27 sekundi do kraja ubacio trojku za Denver (120:118).

Pol Džordž je vrlo brzo izjednačio sa linije penala, psoel tajmauta Klipersa, što je i bio konačan rezultat na isteku poslednje deonice pred produžetak.

Jokić je promašajem iz igre, ali i samo jednim penalom otvorio produžetak, da bi Džamal Marej ubacio trojku za 124:120 u korist Denvera. Potom je i Porter na 3.51 ubacio još jednu trojku i Nagetsi su vrlo brzo stekli sedam poena viška (127:120).

Srpski as je u međuvremenu uhvatio dve lopte u produžetku, a potom je ubacio i dva poena za visoko vođstvo (129:120) koje je uvećano posle novih poena Jokića (132:122). Na kraju, Nikola je uspeo da doda i tu jednu asistenciju koja mu je trebala za novi tripl-dabl.

Pored Jokića, Majkl Porter je odigrao sjajan meč i imao je učinak od 29 poena i 11 skokova. Marej je dodao 21 poen i 13 asistencija, a dvocifren je bio i Brus Braun sa 13 poena i sedam skokova.

Kavaj Lenard je sa 33 poena bio najbolji igrač Klipersa, a pratio ga je Pol Džord sa 23 poena. Vestbruk je imao 17, Nikolas Batum 12.