ZVEZDA rasturila Borac, KAMPACO na debiju oduševio PIONIR

Izabranici Duška Ivanovića ostvarili i deseti trijumf u ABA ligi

25/12/2022 > 16:18

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu čačanski Borac sa 86:57 (23:13, 22:24, 20:8, 21:12) u 12. kolu ABA lige.Za četu sa Malog Kalemegdana debitovao je i Fakundo Kampaco, koji je bio sjajan na premijeri pred Delijama, pa su mu oni uzvratili ovacijama u Pioniru.

Zvezda je tako zabeležila i desetu pobedu u regionalnom takmičenju, a do trijumfa je došla pogađajući koš Čačana iz maltene svake pozicije. Naročito dobru igru crveno-beli su pružili u drugom poluvremenu, kada ne samo da su "bušili" koš Borca, nego su mu dozvolili da u dve četvrtine postigne samo 20 poena.

Crvena zvezda je dobro ušla u meč, a u petom minutu usledile su ovacije sa tribina za novo pojačanje Fakunda Kampaca, koji je debitovao za "crveno-bele". Domaći tim je prvu četvrtinu dobio rezultatom 23:13.

Košarkaši Crvene zvezde su održavali dvocifreno vođstvo, a najveću prednost domaći tim imao je u 17. minutu (41:26). Košarkaši Borca su zaigrali angažovanije u finišu prvog poluvremena, koje je Zvezda dobila rezultatom 45:37.

Gosti su u 24. minutu prišli na minus četiri (48:44), a onda je usledila serija Zvezde od 17:1 za 65:45. Crvena zvezda je u poslednjoj četvrtini uvećala prednost i zasluženo je stigla do ubedljive pobede.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 15 poena. Filip Petrušev i Ben Bentil su dodali po 13, a Kampaco  je ubacio 11 poena uz tri skoka i pet asistencija. On je na terenu proveo skoro 20 minuta. Kod gostiju, najbolji je bio Hanter Hejl sa 17 poena.

Crveno-beli će u narednom kolu ABA lige 2. januara 2023. godine gostovati Splitu, dok će Borac će 30. decembra dočekati Budućnost.