SRBIJA POSLE 24 godine na EVROPSKOM PRVENSTVU: Mnogo živaca je pokidano poslednjih minuta i bilo je BAŠ "GUSTO"

Slavi se na stadionu posle susreta sa Bugarskom.Meč završen rezultatom 2:2

19/11/2023 > 15:05

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je istorijski plasman na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano naredne godine u Nemačkoj, pošto je večeras u Leskovcu odigrala sa Bugarskom bez pobednika, 2:2 u poslednjem meču grupe G kvalifikacija za kontinentalni šampionat.

Srbija će po prvi put pod ovim imenom igrati na Evropskom šampionatu, a prvi put posle 2000. godine. Tadašnja SR Jugoslavija je poražena u četvrtfinalu EP 2000. od selekcije Holandije rezultatom 6:1.

Srbija je u prvom poluvremenu vodila protiv Bugarske rezultatom 1:0, nakon gola Miloša Veljkovića posle kornera u 17. minutu.

Odlično je centrirao Tadić, lopta je na petercu došla na glavu Veljkovića i Orlovi su poveli u Leskovcu.

Fudbaleri Srbije od 15 sati na novootvorenom stadionu "Dubočica" u Leskovcu dočekuju Bugarsku u poslednjem kolu G grupe kvalifikacija i žele da izbore istorijski plasman na EURO, prvi posle 24 godine.

U 69. minutu rezultat je bio 2:1 za Bugare.

Činilo se da ništa ne ide Srbiji u drugom poluvremenu, Dušan Vlahović je zatresao mrežu, ali je dosuđen ofsajd, pa je ostalo 2:1 za Bugare.Srećom u 82. minutu ipak izjednačenje.

Babić postigao gol koji nam skida veliko breme sa ramena.

Među prisutnima na tribinama su i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, Milorad Dodik i Aleksander Čeferin.

Sastavi:

Srbija: Vanja Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Babić, Živković, Lukić, Gudelj, Kostić, Tadić, Đuričić, Mitrović

Bugarska: Naumov, Turitsov, Atanasov, Petkov, V. Popov, Gruev, Kraev, F. Krastev, Kolev, Minčev, Despodov