ČUKARIČKI pao u Leskovcu: GENK odneo ceo PLEN, "brđani" žale za PROPUŠTENIM šansama

05/10/2023 > 23:05

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su od Genka rezultatom 2:0 (2:0) u meču drugog kola grupe F Lige konferencija.

Gosti su meč rešili na krilima kapitena Brajana Hejnena i Džozefa Pentsila već nešto više od 20 minuta. Prvo je u 10. minutu Pentsil asistirao Hejnenu za 1:0. U 21. sudija Adam Ladebek iz Švedske je posle VAR provere pokazao na belu tačku pošto je Luka Subotić oborio Hejnena. Siguran sa bele tačke bio je Pentsil.

Čukarički je drugo poluvreme odigrao mnogo bolje, izmene koje je napravio trener Igor Matić su dale rezultata, ali klub sa Banovog brda nije uspeo da stigne makar do počasnog gola, iako je imao nekoliko dobrih napada i prilika.

U drugom meču drugog kola grupe F Fjorentina i Ferencvaroš su odigrali 2:2. Posle dva odigrana kola Genk i Ferencvaroš imaju po četiri boda, Fjorentina dva, dok je Čukarički bez bodova.

U sledećem kolu, 26. oktobra, Čukarički gostuje Fjorentini, dok će Genk dočekati Ferencvaroš.