Kakav PREOKRET: Partizan od 0:2 do 3:2 PROTIV Radnika

Izvor: K1info/b92.net

17/09/2023 > 22:05

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice na stadionu u Humskoj rezultatom 3:2 (0:2), posle velikog preokreta

Crno-beli su uspeli da prestignu najvećeg rivala Crvenu zvezdu i još imaju utakmicu manje.

"Parni valjak" je gubio sa 0:2 od 27. minuta, potom mu je poništen gol u prvom poluvremenu, da bi u drugom stigao do velikog preokreta.

Dva penala nad Mateušom Saldanjom su pogurala Partizan do trijumfa, a drugi je realizovan u 98. minutu.

Na kraju je viđeno 12 minuta nadoknade, ali je ipak ostvarena pobeda kojom Partizan prestiže Crvenu zvezdu na tabeli.

Sada ima 16 bodova, naspram najvećeg rivala koji ima jedan manje, ali i utakmicu više. TSC takođe ima meč viška, ali i 19 osvojenih bodova.

Počelo je šokantno po domaće, koji su doživeli "hladan tuš" kada je Gašić sa desne strane postigao evrogol.

Verovatno njegov najlepši gol u karijeri.

Partizan je i dalje igrao veoma smušeno, ali je imao pogođenu stativu Natha, a novi udarac doživeo je u 27. minutu.

Posle kornera za Partizan pukla je kontra tri na jedan koju je vukao Borko Duronjić, a on je i rešio golom posle odbitka za 2:0.

Tek tada se probudio tim Igora Duljaja, a najveća bura viđena je u 38. minutu, kada je poništen gol Mateušu Saldanji.

Partizan je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a veliku šansu u 54. minutu propustio je Nemanja Nikolić.

Ipak, u 61. minutu je lepo proigrao Gajasa Zahida i on je smanjio rezultat na 2:1.

Bio je to njegov prvi gol u dresu Partizana od kako je stigao u Humsku.

Pojačao je Partizan pritisak od tog momenta, ali nije uspevao da dođe do izjednačenja sve do 81. minuta.

U 79. je Saldanja oboren u kaznenom prostoru, a Dejan Trifković nije imao puno prostora za razmišljanje.

Čist jedanaesterac nad Brazilcem koji je i postavio loptu na 11 metara i pogodio za 2:2.

Već je dva puta ove sezone išao u okret, a ni ovog puta se Partizan nije zaustavio samo na remiju.

U velikoj inicijativi u završnici Ilić je imao veliku šansu, pa je Belić tukao sa distance, a onda je i dosuđen penal nad Saldanjom, još jednom.

VAR je duže od pet minuta gledao potencijalni ofsajd i ipak je potvrđen kazneni udarac.

Izveo ga je Bibars Natho i pogodio za ogroman trijumf Partizana.