TADIĆ i dalje kao MLADIĆ: Kapiten Orlova ZAKUCAO Maribor za sigurnu pobedu FENERBAHČEA

Turci idu na revanš u Sloveniju osokoljeni sigurnom pobedom u kvalifikacijama za Ligu konferencija

Izvor: K1info/Sportske.net

10/08/2023 > 23:04

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su slovenački Maribor sa 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Sva četiri pogotka videli smo u drugom delu. Šimanski je dva puta bio asistent, a Rodrigo Bekao i Irfan Kahveči doneli prednost Feneru od 2:0 u 62. minutu.

Deset minuta kasnije Iličić je asistirao Marku Strajneru, koji je smanjio zaostatak gostiju, ali je Dušan Tadić pogotkom iz penala u 93. minutu doneo mir Fenerbahčeu pred revanš.

Turska Adana deklasirala je hrvatski Osijek sa 5:1.

Golove za Adanu postigli su Jonas Svenson, Jusuf Sari, Jusuf Erdogan, te Šerif Ndoje, koji se dva puta upisao u strelce. Jedini gol za Osijek delo je Šimea Grzana.

Za razliku od Osijeka, Rijeka je bila sigurna i kao gost savladala B36 Toršavn sa 3:1.

Hanes Agnarson je doveo Farane u vođstvo u 33. minutu, Niko Janković je izjednačio do kraja prvog poluvremena, a pobedu Rijeci doneli su Bruno Goda i Stjepan Radeljić golovima u nastavku.

Uspešno je večeras bilo i slovenačko Celje koje je sa 1:0 savladalo beloruski Neman. Strelac pobedonosnog gola bio je nigerijski napadač Čukvubukien ikvuemesi u 69. minutu.