Kilijan MBAPE uradio nešto što nije uspeo NIJEDAN igrač PSŽ

Neverovatni Francuz je u istoriju ušao tako što je postogao pet golova u jednoj utakmici

Izvor: K1info/Direktno.rs

24/01/2023 > 10:20

Kilijan Mbape je ispisao stranice Pari Sen Žermena, i to u ubedljivom trijumfu "svetaca" protiv niželigaša Pais de Kasela - 7:0, što im je donelo plasman u osminu finala Kupa Francuske.

Neverovatni Francuz je u istoriju ušao tako što je nejakom protivniku dao čak pet pogodaka, što nijednom igraču Pari Sen Žermena pre njega nije pošlo za nogom.

Mbape je u razmaku od 29. do 40. minuta postigao het-trik, pošto je prvo načeo mrežu rivala, potom je asistirao Nejmaru u 33. minutu i dao još dva komada do odlaska na odmor.

Mbape je nastavio rapsodiju u nastavku, u 56. minutu je pogodio za 0:5, potom je gol dao Soler u 64. Mbape je u istoriju ušao u 79. minutu posle Solerove asistencije za konačnih 0:7.

Inače, Lionel Mesi nije igrao ovog ponedeljka pošto je dobio odmor.

Ovim trijumfom PSŽ je zakazao duel sa velikim rivalom u osmini finala protiv Marseja.