Sport > Tenis

ITALIJA JE U FINALU DEJVIS KUPA: Srbija posle drame IZGUBILA

U dublu, Italijani su savladali našu selekciju u dva seta. Sutra će igrati protiv Asutralije za titulu.

Autor: Nikola Borić

25/11/2023 > 12:10

Selektor reprezentacije Srbije, Viktor Troicki odredio je parove za polufinalni susret protiv Italijana.

Na teren će uskoro Miomir Kecmanović protiv Lorenca Musetija.

UŽIVO

1. set:

Museti je prvi na servisu.

BREJK KECMANOVIĆA! Srbija vodi 1:0!

Miomir je potvrdio brejk na svoj servis i poveo na startu sa 2:0

2:1 smanjuje Museti. Imao je Miomir 2 brejk lopte, ali se Museti izvukao sa dva odlična prva servisa.

Museti je uspeo da odbrani svoj servis gem iako je bilo 30:30 u jednom momentu i smanjuje na 3:2

4:2 za Srbiju! Miomir je spasio brejk loptu na svoj servis u nezgodnom trenutku i uspeo da se odbrani!

4:3 vodi Miomir. Italijan je zadržao svoj servis prilično lako i smanjio rezultat. Miomiru su potrebna samo 2 gema da osvoji prvi set!

5:4 vodi Kecmanović, serviraće za prvi set!

5:5! Italijan vraća brejk!

6:5! Vodi Italija! Kecmanović servira za taj brejk!

6:6! Igraće se taj brejk!

ITALIJA VODI 1:0 U SETOVIMA! Museti je uspeo da vrati mini brejk, odigra odlično na svoj servis, ali je Kecmanović SJAJNO odigrao na set loptu Italijana. Međutim, Museti je uspeo da iskoristi svoju treću set loptu i povede sa 1:0 u setovima

2. set:

Kecmanović servira na startu drugog seta i ekspresno osvaja prvi gem. Srbija vodi 1:0

2:1 za Srbiju! za sada bez brejka u drugom setu!

2:2 Italijan ekspresno uzima svoj servis gem.

4:2 za Srbiju! Miomir Kecmanović pravi brejk!

5:2 vodi Miomir Kecmanović! Potvrđuje brejk na svoj servis u pokušaće u naredna dva gema da osvoji drugi set!

6:2! Miomir donosi izjednačenje Srbiji! Igraće se treći set!

3. set:

Kecmanović otvara odlučujući set svojim servisom

1:0 vodi Kecmanović u trećem setu! Sigurno je otvorio set, dobio svoj servis gem i poveo u trećem setu.

2:0! Kecmanović pravi BREJK!

3:0! Miomir potvrđuje svoj brejk u trećem setu!

4:0! Kecmanović ima dva brejka prednosti u ODLUČUJUĆEM setu!

*Museti traži medicinski tajm-aut pri rezultatu 4:0 za Kecmanovića. Deluje da ima problem sa butnim mišićem.

6:1 KRAJ! Kecmanović osvaja treći set i vodi Srbiju na KORAK od FINALA!

1. set:

Đoković servira za početak prvog seta

1:0 za Novaka na startu prvog seta.

2:1 vodi Siner! Italijan je napravio brejk na Novakov servis!

3:1 za Italijana. Potvrdio je brejk svojim servis gemom i Novak će morati što pre da vrati brejk

4:1 vodi Siner! Pravi novi brejk na Novakov servis i Novak se nalazi u vidnom padu.

5:2 za Sinera, servira za prvi set!

6:2 za KRAJ prvog seta. Siner je dominantno uzeo prvi set i vodi Italija u ovom meču!

2. set:

Đoković će ponovo servirati na startu seta

1:0 vodi Novak. Konačno malo lakši servis gem i Đoković vodi u drugom setu.

1:1 u drugom setu. Siner servira sjajno, Novak ne dobija ni priliku da zapreti na servis Italijana.

2:1 za Đokovića! Povezao je dva dobra servis gema na svoj servis i deluje mnogo bolje na terenu nego u prvom setu!

3:1 Đoković konačno pravi BREJK!

4:1 Novak potvrđuje brejk i grabi ka osvajanju drugog seta!

4:2 smanjuje Siner na svoj servis.

5:2 za Đokovića! Siner servira za ostanak u drugom setu

KRAJ DRUGOG SETA! Đoković osvaja drugi set sa 6:3 i poravnava rezultat u polufinalu.

3. set:

Ponovo je Novak prvi na servisu, kao i u prva dva seta.

1:0 vodi Srbija. Novak je sigurno osvojio svoj servis gem.

1:1 posle 14 minuta u ovom gemu. Ubedljivo najduži gem u meču pripao je Italijanu.

2:1 za Srbiju. Nakon najdužeg gema u meču, Novak je prilično lako dobio svoj servis gem i povećao prednost.

2:2, za sada bez brejka u trećem setu.

3:2 vodi Novak Đoković, u sledećem gemu Siner će servirati za izjednačenje.

3:3, još uvek se čeka brejk u trećem setu. Siner uz dosta muke uspeo da osvoji svoj servis gem, ali Novak nije imao brejk lopte.

4:3 vodi Novak. Servis gem osvojen uz gubitak samo jednog poena za mirno povećanje prednosti.

4:4, nakon što je uspeo da spasi jednu brejk loptu, Siner se izvukao dobrim servisima i poravnao rezultat.

5:4 vodi Novak. U sledećem gemu, Siner će servirati za ostanak u meču!

5:5! Novak je propustio set loptu i Siner je izjednačio rezultat.

6:5 Siner pravi BREJK i servira za meč

7:5 KRAJ! Siner odnosi pobedu u ovom meču. Dublovi će odlučivati o finalu!

Viktor Troicki odlučio u poslednjem momentu da promeni parove za dubl, za Srbiju će nastupati Miomir Kecmanović i Novak Đoković, dok se italijanski selektor odlučio za isti potez i za reprezentaciju Italije će nastupati Janik Siner i Lorenco Sonego

UŽIVO

1. set:

Italijanski dubl otvara ovaj meč svojim servisom.

1:0 za Italijane. Đoković i Kecmanović deluju pomalo neuigrano na terenu, ostaje da se vidi koliko će uspeti da se usklade kako meč odmiče.

2:1 vodi Italija. Deluju sigurno na svoj servis, uspevaju da probiju srpski dubl kroz sredinu terena.

3:2 za Italijane, za sada bez brejka u meču.

4:2 Italija pravi BREJK!

5:2 vode Italijani, potvrdili su brejk i sada reprezentacija Srbije servira za ostanak u prvom setu.

5:3 smanjuje Srbija. Italijani serviraju za prvi set

6:3 KRAJ SETA

vodi Italija 1:0!

2. set:

1:0 za Srbiju. Siguran gem naših tenisera.

1:1. Itlijani uzvraćaju

2:1 za Italiju. Veliki brejk prave Italijani, koji su uspeli da uzmu gem na servis Kecmanovića. Sve su bliži finalu.

2:2! Vraća Srbija brejk! Još ima da se igra! Đoković na servisu

3:2 za naše tenisere! Siguran gem na servis Novaka.

Auh kakav gem. 3:3 ipak, četiri brejk lopte su imali našoi teniseri.

Nažalost brejk. 4:3 vode Italijani.

5:3 za Italiju. Gem ih deli od velikog finala.

5:4. Smanjena prednost. Siner servira za finale

6:4. ITALIJA JE U FINALU DEJVIS KUPA. HVALA ŠTO STE BILI SA NAMA.