Sport > Tenis

UŽIVO: Srbija je u POLUFINALU Dejvis kupa!

Dejvis kup reprezentacija Srbije u Malagi igra četvrtfinalni susret sa reprezentacijom Velike Britanije

23/11/2023 > 21:47

Na teren su prvo izašli Miomir Kecmanović i Džek Drejper, a posle njih izaći će najbolje rangirani teniseri u svojim reprezentacijama - Novak Đoković i Kameron Nori.

Nakon mečeva u singlu, igraće se meč u dublu.

Tok mečeva u Malagi možete pratiti uživo na našem portalu.

Zvanični timovi reprezentacija:

Miomir Kecmanović - Džek Drejper

Novak Đoković - Kameron Nori

Novak Đokovic/Dušan Lajović – Džo Salisburi/Nil Skapski

18:10
Sve je spremno za početak meča u prepunoj dvorani Palasio de Deportes u Malagi! Na teren upravo izlaze igrači obe reprezentacije. Kecmanović servira na početku meča, Drejper je dobio podbacivanje novčića i izabrao da prima servis u prvom gemu.

18.39
2:2, oba tenisera "čuvaju" svoj servis. Drejper servira izuzetno jako i precizno.

18:48
3:3 u gemovima. Drejper pogađa linije, Miomir je zatražio već dva čelendža, nažalost, oba su bila neuspešna.

19:05
5:4 za Miomira Kecmanovića! Britanac će posle pauze servirati za ostanak u setu!

19:16

6:5 Vodi srpski reprezentativac! Nakon što je u prethodnom gemu ispustio set loptu, uspeo je da se sabere i dobije svoj servis gem. Britanac će opet servirati za ostanak u setu!

19:20
6:6! Igraće se taj-brejk u Španiji!

19:27
SRBIJA VODI 1:0 u setovima! Milomir je došao do prvog seta u taj brejku!

19.30
Počinje drugi set! Drejper će servirati na startu drugog seta.

19.35
1:1 u drugom setu. Britanac pogađa linije i izuzetno snažno udara, Milomir pokušava da ga "uvuče" u poen na njegov servis.

19:44
2:2 u drugom setu! Milomira sve više služi forhend, servis Britanca polako popušta!

19:49
Drejper vodi sa 3:2 u drugom setu. Nakon što je Milomir uspeo da osvoji prva dva poena, Birtanac je vezao četiri poena i osvojio svoj servis gem.

19:56

4:3 za Britanca. Nakon što je ušao u blagu krizu i počeo da promašuje prve servise, Drejper je uspeo da se stabilizuje i rutinski reši gem u svoju korist.

20:05

5:4 za Drejpera. Milomir je ponovo uzeo dva poena protivniku na njegov servis, ali je Drejper sjajno odigrao na mreži u ovom gemu i zasluženo poveo. Kecmanović servira za ostanak u setu.

20:13
6:5 vodi Velika Britanija. Srpski teniser će servirati za novi taj brejk i ostanak u setu

20:20
Igraće se novi taj brejk!

20:30
POBEDA! Milomir Kecmanović je odigrao FANTASTIČAN meč, dobio i drugi taj brejk i tako doneo prednost reprezentaciji Srbije!

20:55
Novak Đoković i Kameron Nori počeli su drugi četvrfinalni meč Dejvis kupa. Britanac servira na otvaranju prvog seta

20:57

1:0 vodi Kameron Nori. Iako je Novak pogodio nekoliko sjajnih udaraca, početno ispitivanje snaga u prvom gemu pripalo je Britancu.

21:00

1:1 Novak prilično lako osvaja svoj servis gem sa nulom, Nori nije imao ni šansu u ovom gemu.

21:12

Novak pravi rani brejk! vodi sa 3:2 u prvom setu!

21:16

Novak potvrđuje prejk koji je napravio u prošlom gemu i vodi sa 4:2

21:27

4:3 Vodi Novak! Nakon najdužeg gema u prvom setu i brejk lopti koje je imao, Nori je, pre svega dobrim servisom i forhendima uspeo da uzme svoj servis gem.

21:35

Nori smanjuje na 5:3 u prvom setu i sada će Novak servirati za prvi set!

21:41
Novak VODI 1:0! Osvaja PRVI SET rezultatom 6:3! Jedan brejk u ranoj fazi prvog seta bio je dovoljan svetskom broju jedan da mirno privede set kraju!

21:46

1:0 vodi Đoković! Novak otvara drugi set BREJKOM! U prvom gemu je oduzeo servis Noriju i sada servira za potvrdu brejka.

21:51

2:0 za Novaka Đokovića. Potvrdio je rani brejk koji je napravio i osigurao svoj servis!

21:57

3:1 vodi Novak Đoković. Nakon brejka i potvrde, Nori je uspeo da se konsoliduje i osvoji jedan gem, da bi zatim i Novak rutinski osvojio gem na svoj servis

22:17
Nakon što Đoković nije uspeo da iskoristi nijednu od pet brejk lopti, Nori je nekako sačuvao svoj servis. Potom je Novak ponovo rutinski osvojio svoj servis gem i povećao na 4:2 u drugom setu.

22:27

Novak vodi 5:3 i sada će Nori servirati za ostanak u meču.

22:35

GOTOVO JE! Novak Đoković je dobio i drugi set rezultatom 6:4 i plasirao Srbiju u polufinale Dejvis kupa!