On ne zna da prihvati PORAZ: Alkaraz DIVLJAO na TERENU, a NIJE bio ni OPOMENUT

Prvi reket sveta na mastersu u Kanadi izgubio je od Amerikanca Tomija Pola

Izvor: K1info/b92.net

12/08/2023 > 09:04

Španski teniser Karlos Alkaras poražen je u četvrtfinalu Masters turnira u Torontu od Amerikanca Tomija Pola. Meč je trajao dva sata i 21 minut, a završen je u tri seta rezultatom 6:3, 4:6, 6:3.

I ne samo što je poražen, nego je ostavio i lošu sliku svojim ponašanjem na centralnom terenu kompleksa Kanada opena.

Prvi reket sveta nije uspeo da iskontroliše emocije krajem prvog seta koji je izgubio, kada je bacao reket ka svojoj klupi, a interesantno, nije čak ni opomenut za takav gest.

Kasnije je šutirao lopticu, ali se pokrenuo i uspeo da dobije drugi set sa 6:4, te produži nadu da može do preokreta.

Do njega, ipak, nije došao, jer je Pol bio sjajan u trećem setu i sa tri gema u nizu je završio posao, te zakazao duel protiv Aleksa De Minora.

Alkaras je i pored poraza osvojio nove bodove i od ponedeljka će imati 600 bodova više u odnosu na drugoplasiranog Novaka
Đokovića.

Obojica će naredne sedmice igrati na Mastersu u Sinsinatiju, a potom i na US openu koji počinje 28. avgusta u Njujorku.
U polufinalu Toronta je i Janik Siner koji je, takođe u tri seta, sa 6:4, 4:6, 6:3 eliminisao Gaela Monfilsa.