ĐERE ispao u PRVOM kolu Rolan Garosa: RUBLJOV prejak za Srbina

Meč je trajao dva sata i 30 minuta

Izvor: K1info/Tanjug

28/05/2023 > 20:37

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je večeras u Parizu poražen na startu takmičenja od Rusa Andreja Rubljova sa 3:1 (6:1, 3:6, 6:3, 6:4).

Meč je trajao dva sata i 30 minuta. Rubljov je sedmi teniser sveta, dok je Đere 60. na ATP listi. Ovo je bio šesti međusobni duel srpskog i ruskog tenisera, a peti trijumf Rubljova.

Rus je bez većih problema dobio prvi set rezultatom 6:1. Đere je početkom drugog seta zatražio medicinski tajm-aut, a potom je zaigrao angažovanije i ovaj deo meča dobio sa 6:3.

Đere je na početku trećeg seta napravio brejk i poveo 2:0. Rubljov je uspeo da osvoji tri uzastopna gema i da povede sa 3:2. Srpski teniser je izjednačio na 3:3, ali je Rus sa tri uzastopna osvojena gema dobio treći set rezultatom 6:3.

U četvrtom setu igralo se gem za gem do rezultata 2:2. Rubljov je potom napravio brejk, a onda je mirno meč priveo kraju, pošto je četvrti set dobio rezultatom 6:4.

Ruski teniser će u drugom kolu Rolan Garosa igrati sa pobednikom meča između Francuza Artura Kazoa i Korentina Mutea.