Sport > Tenis

Kecmanović ispao u INDIJAN VELSU: Vavrinka ide dalje

Kecmanović je u prvom setu propustio tri set lopte, dok je u drugom odlučio brejk, na 5:4.

12/03/2023 > 08:38

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u drugom kolu Mastersa u Indijan Velsu od Švajcarca 37-godišnjeg Stena Vavrinke sa 7:6 (10:8), 6:4.

Jedan sat i 46 minuta trajao je ovaj duel, a Kecmanović je svoju priliku propustio u taj-brejku prvog seta, kada nije iskoristio tri set lopte. Vavrinka je u tim situacijama uspevao da se odbrani i da onda prvu sledeću priliku iskoristi za osvajanje prvog seta.

U drugom je Kecmanović bio potpuno ravnopravan sve do 4:4, a onda Vavrinka pravi odlučujući brejk kojim je potpuno slomio otpor našeg tenisera, pa je zatim na svoj servis bez problema i bez izgubljenog poena osvojio još jedan gem za konačnih 6:4 i prolaz u sledeće kolo.

Vavrinka će u narednoj rundi igrati protiv mladog Danca Helgera Runea, koji je savladao Amerikanca Mekenzija Mekdonalda sa 7:5, 6:3.

Masters u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.