Nikola Jokić ponovo u MVP modu: Zabeležio TRIPL-DABL za istoriju

Denver je na svom parketu savladao Jutu 115:110, a u poražu Oklahome Aleksej Pokuševski imao je dabl-dabl

Izvor: K1info/Sportklub.rs

11/12/2022 > 09:17

U NBA ligi je u noći između subote i nedelje odigrano sedam mečeva. U novoj pobedi Denvera Nikola Jokić je zabeležio tripl-dabl. U poražu Oklahome Aleksej Pokuševski imao je dabl-dabl.

Predvođen srpskim centrom Nikolom Jokićem Denver je na svom parketu savladao Jutu 115:110 (28:26, 33:26, 31:38, 23:30).

Tokom prve dve četvrtine Denver nije ispuštao prednost, da bi Juta sredinom treće deonice uspela u jednom momentu da stigne zaostatak, ali prednost koju je uspela da stekne dva puta iznosila je samo po poen.

U poslednjoj četvrtini smo dobili zanimljiviji meč i rezultatsku klackalicu sve do izjednačenja na 104:104 nakon čega je Denver uspeo da dođe i do +5. Ipak, Juta je u finišu došla do novog izjednačenja (110:110), ali dalje od toga gosti nisu mogli.

Jokić je bio najefikasniji u svom timu i zabeležio je novi tripl-dabl. Za 35 i po minuta je postigao 31 poen, imao je 12 skokova i 14 asistencija.

Pratio ga je Džamal Marej sa 30 poena, po 15 su dodali Kaldvel-Poup i Goron, a na 11 je stao Hiland.

Nikel Aleksandar-Voker je bio najefikasniji na strani Jute sa 27 poena, Besli i Horton-Taker ubacili su po 19, Olinik 18, a Kesler deset.

Klivlend je pred svojim navijačima savladao Oklahomu 110:102 (28:22, 31:24, 23:26, 28:30) predvođen Levertom koji je ubacio 22 poena, Alenom i Moblijem koji su dodali po 21 (Alen je imao i 11 skokova, a Mobli 12) te Garlandom sa 13 i Stivensom koji je dodao 10.

U Oklahomi je najefikasniji bio Džildžus-Aleksandar sa 23 poena, Gidi je stao na 17 uz 13 uhvaćenih lopti, dok je dabl-dabl zabeležio i Aleksej Pokuševski koji je za 34 i po minuta na parketu ubacio 16 poena uz 14 skokova i pet asistencija.

Bulsi su u Čikagu nadigrali Dalas i pobedu upisali rezultatom 144:115 predvođeni Demarom Derozanom koji je postigao 28 poena. Nikola Vučević je igrao 26 minuta i za to vremen ubacio 20 poena uz osam skokova i četiri asistencije. Dosunmu je dodao 17, Džouns, Lavin i Vilijams po 16, a Goran Dragić je doprineo sa 14 poena i tri asistencije.

U Dalasu su najbolji bili Dinvidi sa 27 poena, Vud sa 21 te Mekgi sa 18. Hardi je stao na 15, a Hardavej na 12.

Portland je na svom terenu bio bolji od Minesote 124:118 predvođen Lilardom i njegovih 36 poena i Simonsom koji je postigao 31. Jusuf Nurkić je igrao 26 minuta i postigao osam poena uz 15 skokova i dve asistencije.

U Minesoti je najefikasniji bio Edvards sa 26, po 24 su dodali Gober i Rasel.

Golden stejt je kod kuće bio bolji od Bostona 123:107, Los Anđeles Klipersi su slavili na gostovanju Vašingtonu 114:107, a Bruklin je, takođe kao gost, do pobede protiv Indijane došao rezultatom 136:133.