Sport > Košarka

JOKIĆ DOMINIRAO u utakmici za infarkt: DENVER TROJKOM u poslednjoj sekundi SRUŠIO PORTLAND

Naš Nikola bio na korak od tripl dabla

Izvor: K1info/telegraf.rs

09/12/2022 > 07:32

Nikola Jokić i Denver Nagetsi su posle epske borbe sa Portlandom pobedili u Oregonu sa 121:120 i trojkom Džamala Mareja u poslednjoj sekundi ostvarili trijumf sezone.

Pogledajte ovaj šut:

Srbin je na terenu proveo 34 minuta, šutirao je iz igre 14-24 (1-3 za tri poena) i 4-6 sa linije penala, a utakmicu je završio sa 33 poena, 10 skokova i 9 asistencija.

Pored Jokića, u timu Denvera odlični su bili i Džamal Marej sa 21 i Eron Gordon sa 20 poena.

Na drugoj strani, najbolji je bio Dejmijan Lilard sa 40 poena, a veliku pomoć je imao od bivših "denverovaca" Jusufa Nurkića i Džeramija Granta, koji su dali 21, odnosno 18 poena.

Portland je bolje otvorio utakmicu, i posle prve četvrtine odvojili su se na pristojnu prednost, da bi Denver uzvratio u drugoj četvrtini i doveo utakmicu u egal na poluvremenu. Blejzersi su "razbili" u slaboj trećoj deonici Nagetsa, ali su Jokić i drugovi poslednji period igre dobili sa 11 razlike i upisali važnu pobedu u gostima.