POKUŠEVSKI dvocifren u POBEDI, Oklahoma GROMOVITA u Njujorku

Srpski košarkaš bio deo spektakla u kojem je rezultat bio 145:135

13/11/2022 > 21:38

Oklahoma Tanderi su u utakmici u kojoj je postignuto fantastičnih 280 poena pobedili Njujork Nikse, a solidan deo zasluge ide i na račun Alekseja Pokuševskog, koji je na terenu proveo nešto više od 18 minuta, ubacivši 12 poena, uz dva skoka, tri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Tanderi su na kraju slavili sa 145:135, iako su loše ušli u meč u "Medison Skver Gardenu", primivši čak 48 poena. Ipak, u nastavku su odigrali mnogo čvršće u odbrani, bili su precizni u napadu i uspeli su da dođu do zasluženog, petog trijumfa u sezoni.

Naš košarkaš je u pomenutih 12 poena imao dobre procente šuta (3/4 za dva, 2/4 za tri), ali je najefikasniji u timu Oklahome bio je Šej Gildžes Aleksander, koji je postigao 37 poena uz pet skokova i osam asistencija. Kod Njujorka je najviše poena ubacio Kam Rediš - 26 poena.

Tanderi, osim pet trijumfa, imaju i sedam poraza, dok je Njujork pokvario svoj skor i sada ima 6-7 na tabeli Istočne konferencije.