Muke po ORLOVIMA: Srbija NA MIŠIĆE pobedila BRITANCE u Njukaslu

Srpski košarkaši slavili u jednoj od odlučujućih bitaka za plasman na Mundobasket

11/11/2022 > 19:55 >> 22:00

Košarkaši Srbije pobedili su večeras u Njukaslu Veliku Britaniju sa 74:68 (21:20, 17:14, 19:17, 17:17), u okviru petog prozora evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, koje je na programu naredne godine na Filipinima, u Indoneziji u Japanu. Posle prvih 20 minuta, uz očite oscilacije u igri koja je, između ostalog, uzrokovala i neuigranost, naša selekcija je vodila sa 38:34.

Orlovi su i u nastavku čuvali prednost, mada se žilavi Britanci nisu predavali, pa su izabranici Svetislava Pešića pred početak poslednje četvrtine imali šest poena prednosti - 57:51. Uspevali su naši momci da održavaju prednost, ali domaćin nije imao nameru da se preda - posle vođstva Srbije od 10 poena razlike, na dva i po minuta do kraja, Britanci su smanjili na 70:65.

U završnici su Orlovi bili slabi u napadu, a domaćin je kako-tako pogađao koš, pa su na 40 sekundi do kraja imali obećavajućih 70:68. Ipak, Srbi su zbili redove, bili mirniji u poslednjim sekundama meča i na kraju, posle dosta muka, ipak slavili - 74:68.

Ovo je jedan od dva preostala prozora, u okviru kojeg će naša selekcija u ponedeljak, 14. novembra, ugostiti Tursku. U februaru ćemo voditi odlučujuće bitke, ali samo ako Orlovi pobede Britance i Turke, jer samo pobede daju mogućnost da sami odlučujemo o plasmanu na Mundobasket - u suprotnom se sve svodi na kalkulacije i rezultate drugih selekcija.

U večerašnjoj utakmici šansu da zaigra dobilo je 12 reprezentativaca, i to: Stefan Jović, Marko Jeremić, Danilo Anđušić, Luka Mitrović, Marko Jagodić Kuridža, Nemanja Dangubić, Aleksa Radanov, Dušan Ristić, Boriša Simanić, Ognjen Dobrić, Ognjen Jaramaz i Uroš Trifunović.

U našoj grupi, pre Britanaca i Srba, igrana su dva meča - košarkaši Letonije pobedili Grčku sa 80:60 (16:13, 2:15, 27:17, 17:15) na gostovanju, a Turci u Istanbulu selekciju Belgije sa 86:52 (23:13, 20:14, 17:13, 26:12), što su rezultati koji odgovaraju Orlovima.