PARTIZAN pregazio ASVEL: Crno-bela KAZNENA ekspedicija PROTUTNJALA kroz FRANCUSKU

Izabranici Željka Obradovića u Evroligi su igrali protiv ekipe koju je u prošlom kolu rasturila Crvena zvezda

Izvor: K1info/kurir.rs

12/10/2023 > 20:00 >> 21:51

Košarkaši Partizana su večeras u Lionu protiv Asvela imali priliku da se iskupe za poraz na startu Evrolige od Makabija, koju su oni na vrhunski način i iskoristili, pobedivši sa ubedljivih 88:62 (13:17, 16:26, 19:29, 14:16).

Francuzi su u prvom kolu u Areni protiv Crvene zvezde pokazali veliki broj mana i zabeležili ubedljiv poraz, pa nema sumnje da su sličan razvoj događaja priželjkivali i izabranici Željka Obradovića, koji su u Francusku došli silno motivisani.

Doduše, pre početka meča stigla je loša vest iz tabora crno-belih, pošto je Ognjen Jaramaz ostao u hotelu jer se nije dobro osećao, tako da je Partizan na parket istrčao sa 11 košarkaša.

Na sreću, to se nije odrazilo na igru Beograđana, koji su u drugom kolu Evrolige zasluženo stigli do prvog trijumfa u elitnom košarkaškom takmičenju.

Domaći tim je samo u prvoj četvrtini parirao četi Željka Obradovića. Crno-beli su serijom 8:0 u finišu prve četvrtine poveli sa 17:10 i više nisu ispuštali prednost. Sredinom druge četvrtine gosti su nanizali sedam poena za prvu dvocifrenu prednost, a na poluvremenu stekli 15 poena viška - 41:26.

Tokom treće četvrtine crno-beli su stigli i do 30 poena viška, pre svega zahvaljujući sjajnoj odbrani iz koje su proizišle brojne kontre i laki poeni. Asvel je početkom poslednje četvrtine uspeo da smanji na 20 poena minusa, ali se Partizan ubrzo ponovo vratio na plus 30 (86:56). Do kraja nije bilo previše neizvesnosti, pa su crno-beli iz Francuske odneli ceo plen.

Zek Ledej je bio igrač utakmice sa 13 poena - nije imao promašaj iz igre, a dodao je i sedam skokova. Najefikasniji u Partizanu je bio Naneli sa 17 poena, Smailagić je ubacio 12, a Panter 11 poena. Kod domaćina, Frenk Džekson je postigao 16, a Timoti Luvavu Kabaro 10 poena.

U narednom kolu, u utorak, Partizan dočekuje Barselonu. Prethodno će, već u subotu, ugostiti Cibonu u okviru ABA lige.

Tok meča Asvel - Partizan 62:88 (13:17, 16:26, 19:29, 14:16)
Četvrta četvrtina, Asvel - Partizan 14:16

40. minut - Smailagić stavlja tačku na ovu utakmicu - 62:88.

39. minut - Edvin Džekson sa penala smanjuje - 62:86.

37. minut - Li postiže dvojku - 56:84. Panter pogađa za dva, dvocifren je - 56:86. Lovernj se upisao trojkom u strelce - 59:86.

36. minut - Naneli postiže trojku - 54:82. Koprivica u kontri zakucava - 54:84.

34. minut - Koprivica se upisuje u strelce - 54:79. Svih 11 igrača Partizana je postiglo poene.

33. minut - De Kolo postiže svoje prve poene iz igre - 54:75. Ponitka u kontri beleži svoje prve poene - 54:77.

32. minut - Egbunu smanjuje na 52:72. Naneli pogađa trojku - 52:75.

31. minut - Luvavu smanjuje na 50:72.

Treća četvrtina, Asvel - Partizan 19:29

30. minut - Ledej je fauliran za bacanje. Pogodio je oba - 46:72. Edvin Džekson je precizan sa penala - 48:72.

29. minut - Lulavu smanjuje na 44:70 sa linije penala. De Kolo sa linije bacanja postiže svoje prve poene - 46:70.

28. minut - Egbunu postiže svoje prve poene - 40:68. Novi poeni Smailagića, njegovih 10 - 40:70.

27. minut - Partizan sjajno trči u tranziciji - Avramović koristi kontru - 38:65. Još jedna kontra Partizana, Naneli zakucava - 38:67. Tehnička za domaću klupu, Naneli je pogodio za 38:68.

26. minut - Naneli je uspešan sa linije slobodnih bacanja - 38:63.

25. minut - Naneli je precizan za dva pod faulom - 38:58. Smailagić postiže dvojku pod faulom - 38:60. Pogodio je i dodatno bacanje - 38:61. Njegovih osam poena.

24. minut - Ledej zakucava u ofanzivnom skoku - 36:53. Ledej rešava novu situaciju za dva - 36:55. Li smanjuje na 38:55.

23. minut - Smailagić zakucava na asistenciju Nanelija - 32:51. Skot postiže trojku pod faulom - 35:51. Panter je zaradio treći faul, koliko imaju Doužer i Kaminski. Džekson postiže svoj 16. poen - 36:51.

22. minut - Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri bacanja - 29:46. Smailagić pogađa za dva pod faulom - 29:48. Pogodio je i bacanje - 29:49.

Druga četvrtina, Asvel - Partizan 16:26

20. minut - Naneli je precizan - 26:41. Frenk Džekson pogađa pod faulom - 28:41. Treći faul Doužera.

Dobra vest za Partizan, Panter se vraća u igru, nije ozbiljnije povređen.

19. minut - Kaminski pogađa za dva - 24:37. Novi poeni Kaminskog - 24:39. Frenk Džekson smanjuje na 26:39.

18. minut - Luvavu smanjuje sa penala - 24:35.

17. minut - Anđušić precizan sa penala - 20:33. Luvavu smanjuje - 22:33. Anđušić precizan sa penala - 22:35.

16. minut - Luvavu pogađa u kontri - 20:29. Proklizao je Panter i zabrinuo sve. Anđušić posle tajm-auta Obradovića pogađa - 20:31.

15. minut - Trifunović je precizan za tri -16:29. Skot precizan za dva - 18:29.

14. minut - Panter je precizan - 16:24. Anđušić u kontri pogađa - 16:26.

13. minut - Skot pogađa pod faulom - 15:22. Pogađa i bacanje - 16:22.

12. minut - Doužer u kontri pogađa - 13:22.

11. minut - Doužer pogađa za dva - 13:19. Ledeje pogađa sa penala prvo, ne i drugo - 13:20.

Prva četvrtina, Asvel - Partizan 13:17

10. minut - Trojka za Asvel, Kaudi je precizan - 13:17

9. minut - Doužer sa linije penala prekida post oba tima - 10:17.

7. minut - Kaminski pogađa posle ofanzivnog skoka - 10:15.

6. minut - Novi poeni Frenka Džeksona - 10:9. Panter u kontri postiže nove poene za crno-bele - 10:11. Sjajan napad Partizana, Kaminski zakucava - 10:13.

5. minut - Li ponovo dovodi Asvel u vođstvo - 8:7. Panter sa linije penala se upisuje u strelce - 8:9.

4. minut - Ledej pogađa u kontri, njegovih pet poena - 6:7.

3. minut - Ledej postiže prvu trojku na meču - 2:5. Skot smanjuje na 4:5. Skot u kontri postiže nove poene - 6:5.

2. minut - Naneli posle minut i po postiže prve poene na meču - 0:2. Frenk Džekson pogađa prve poene za Asvel - 2:2.

Pre početka dula održan je minut ćutanja za žrtve rata u Izraelu.

U taboru crno-belih vladala je dobra atmosfera i pored poraza u uvodnom kolu Evrolige. Partizan je u međuvremenu uspeo da u regionalnoj ABA ligi upiše dva izuzetno ubedljiva trijumfa i dođe do prvog mesta u regionalnom šampionatu.

Atmosfera koja je viđena na treningu i pred meč u Vilerbanu pokazala je da se radi o čvrstoj celini, koja se drži na okupu i ima potencijal da u ovoj sezoni izgleda još bolje.

Situacija u kojoj je Džejms Naneli terao Momu Jakovljevića da šutira za tri poena samo je jedna od mnogih interesantnih anegdota sa treninga crno-belih, koji će večeras, ipak, morati da zaborave na šalu. Fokus je na samo jednoj stvari - pobedi!