ZVEZDA srušila ASVEL na startu EVROLIGE: Crveno-beli održali Francuzima ČAS KOŠARKE u paklu Arene

U narednom kolu četa sa Malog Kalemegdana gostuje Žalgirisu, dok će Asvel ugostiti drugog srpskog predstavnika Partizan

05/10/2023 > 19:01 >> 20:57

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Asvel 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18) u meču prvog kola Evrolige u premijernom duelu u najjačem takmičenju na Starom kontinentu ove sezone. Meč je odigran u prepunoj Areni pred 18.000 gledalaca, a Beograđane su bodrili i naš košarkaški reprezentativac Boriša Simanić, kao i najbolji svetski teniser Novak Đoković.

Zvezda je kompletno renovirala tim u prelaznom roku i ima velike ambicije, a po mnogim mišljenjima i najjači tim u istoriji - međutim, crveno-beli to tek treba da potvrde i na parketu - mada se može reći da su večeras odlično startovali.

Crvena zvezda je zaigrala sjajno od starta i rafalom trojki stekla dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini 29:18. U istom ritmu nastavila je i drugoj četvrtini, postigla čak 12 trojki za poluvreme i sa +21 otišla na odmor 52:31.

U trećoj četvrtini Zvezda stiže do maksimalnih +25, a potom Asvel koristi opuštanje crveno-belih za -14 na kraju treće četvrtine 69:55 U poslednjoj deonici Zvezda je održavala stečenu prednost i došla do ubedljive pobede.

U narednom kolu Zvezda gostuje Žalgirisu, dok će Asvel ugostiti drugog srpskog predstavnika Partizan.

Tok meča, C. zvezda - Asvel 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18)
Četvrta četvrtina, C. zvezda - Asvel 25:18

Kraj meča - 94:73

39. minut - Mitrović pogađa nakon sjajnog rolinga 90:72

38. minut - Opet mini serija Asvela 86:73

37. minut - Pogađa i Hanga njegovi prvi poeni na meču 86:67

36. minut - Sjajna akcija i poeni Gedraitisa 84:66

35. minut - Mitrović siguran sa penala 79:63, pa potom trojka Dalibora Ilića 82:63

33. minut - Ne daju se Francuzi vraćaju se na +14, ali Šabaz Nejpir nova trojka 77:60

31. minut - Gedraitis polovićan sa penala 70:55. potom Simonović pogađa 72:55. Potom pogađa i Nedović, Zvezda je brzo vratila veliku prednost 74:55

Treća četvrtina, C. zvezda - Asvel 17:24

28. minut - Nedović trojkom prekida neprijatnu seriju gostiju 67:50

27. minut - Nova serija Asvela 64:50

26. minut - Nedović sjajno seče loptu i pogađa u kontri 64:43

25. minut - Mini serija Asvela 62:43, Ivanović traži tajm-aut

23. minut - Zakucavanje Simonovića, pa trojka Gedraitisa, egzibicija crveno-belih 62:37

22. minut - Nejpir nastavlja gde je stao, nova trojka 57:37

21. minut - Lovernj trojkom otvara nastavak igre 52:34

Druga četvrtina, C. zvezda - Asvel 23:13

20. minut - Raspucana Zvezda, nova trojka broj 12, Šabaz Nejpir 52:31 na poluvremenu

19. minut - De Kolo pogađa dva od tri bacanja 46:29, a onda nova trojka sjajnog Gedraitisa 49:29

17. minut - Rokas Gedraitis fanatastično šutira nova trojka 45:28

16. minut - Trojka Gedraitisa za +15, 42:27

15. minut - Sjajna finta i poeni Nejpira, vraća Lovernj39:27

14. minut - Nedović pogađa posle prodora uz faul 37:22

13. minut - Teodosić postiže svoje prve poene na meču. I to trojku 34:21

13. minut - Nando de Kolo prekida seriju promašaja 31:21. Ivanović traži tajm-aut.

12. minut - Još uvek bez u drugoj četvrtini, Zvezda igra dobru odbranu, ali promašuju u napadu

Prva četvrtina, C. zvezda - Asvel 29:18

10. minut - Završena je prva četvrtina +11 za Zvezdu 29:18

9. minut - Adam Hanga za sedmu trojku Zvezde iz devet pokušaja, 29:16

8. minut - Simonović poentira posle odličnog prodora 26:14

7. minut - Majstorija Nejpira za 24:14

6. minut - Lovernj najraspoloženiji kod gostiju, a potom Gedraitis za tri 22:12

5. minut - I Nejpir za tri 17:7! Tajm-aut Asvel.

4. minut - Neverovatno Zvezda ima 4/4 za tri na startu. Nova trojka Simonovića, pa Gedraitis za dva 14:6

3. minut - I Nejpir pogađa za tri 9:4, Zvezda šutersi raspoložena na početku utakmice

2. minut - Opet Lovernj, pa trojka Simonovića 6:4

1. minut - Lovernj postiže prve poene na meču, Lazić uzvraća trojkom 3:2

1. minut - Utakmica je počela

Izabranici Duška Ivanovića su dobro otvorili sezonu, ubedljivom pobedom na nezgodnom gostovanju Igokei u Laktašima u ABA ligi.

Trener čete sa Malog Kalemegdana bio je izuzezno oprezan oprezan je pred duel protiv Francuza.

- Idemo meč po meč. Napravili smo skup dobrih igrača, koji tek treba da budu dobri. Naša očekivanja su najveća. Ali, za nas je ovo najopasnija i najteža utakmica, jer je prva. Igrači jedva čekaju da počne. Sve to treba da se uskladi, da ne izgorimo. Nadam se da smo dovoljno iskusni da možemo da odigramo na 40 minuta - rekao je Ivanović.