Muke po PARTIZANU: Crno-beli NA MIŠIĆE izborili MAJSTORICU protiv Studentskog centra

Izabranici Željka Obradovića jedva izborili treći meč u četvrtfinalnoj seriji ABA lige protiv "studenata"

Izvor: K1info/kurir.rs

18/05/2023 > 21:02

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Podgorici ekipu Studentskog centra sa 81:79 (21:19, 19:21, 23:20, 16:21), izborivši tako majstoricu u četvrtfinalnoj seriji ABA lige.

Kao i u prvom meču serije, odigranom u Beogradu, izabranici Željka Obradovića su imali dosta muka, ali u finišu ipak nisu dozvolili iznenađenje kao na domaćem terenu. To znači da će o plasmanu u polufinale regionalnog takmičenja između crno-belih i "studenata" odlučivati meč u beograedskoj Areni, koji je na programu 22. maja.

Pobednik tog duela u polufinalu će odmeriti snage sa Cedevitom Olimpijom.

Četvrta četvrtina, SC Derby - Partizan 16:21

40. minut - Ponovo Naneli pogađa u odlučujućim trenucima 75:78. Naneli potom pogađa i trojku 77:81

39. minut - Naneli je pogodio vrlo bitnu trojku za Partizan, crno-beli vode +3 Drežnjak potom pogađa dva slobodna bacanja 75:76

37. minut - Studenti pogađaju još jednu trojku, crno-beli se nalaze u velikom problemu 73:71

36. minut - Naneli postiže lake poene posle asistencije Lesora 70:69 Sjajno se snašao Egzum i posle rolinga poentirao 70:71

35. minut - Tasić pogađa dva slobodna bacanja 70:67

34. minut - Ponovo Baćović pogađa lake poene, Obradović je besan na svoje igrače, koji će moraju da se razdrmaju u završnici ukoliko žele da izbegnu šokantnu eliminaciju iz ABA lige 68:67

33. minut - Baćović je ostao sam na trojci i pogodio, a na drugoj strani Egzum uzvraća istom merom 66:67

32. minut - Panter je sjajno pronašao Lesora, a snažni centar lakim poenima donosi Partizanu vođstvo posle dugo vremena 63:64

31. minut - Naneli stiže do 10. poena na večerašnjoj utakmici 63:62

Treća četvrtina, SC Derby - Partizan 23:20

30. minut - Egzum zakucava posle ofanzivnog skoka 63:60

29. minut - Ivišić zakucava posle sjajne asistencije Drežnjaka, Željko Obradović je zatražio tajm-aut 61:55

28. minut - Smailagić konačno postiže trojku za Partizan 57:55

27. minut - Trifunović je promašio trojku, ali je Naneli uspeo da poentira posle ofanzivnog skoka 52:52 Megi na drugoj strani pogađa sa poludistance 54:52 Novu trojku postiže Pavlićević 57:52

26. minut - Nešto agresivnija odbrana Parnog valjka u ovim momentima, Naneli je ponovo pogodio dva slobodna bacanja 50:50

25. minut - Naneli pogađa dva slobodna bacanja 49:46

24. minut - Nastavlja Partizan sa katastrofalnim šutem za tri poena, dok su domaćini veoma motivisani i silno žele da večeras naprave čudo u Podgorici 49:44

23. minut - Panter postiže prve poene za Partizan u nastavku 47:42

22. minut - Bolji start Studentskog centra, serija domaćina 7:0, na početku drugog poluvremena, Obradović traži tajm-aut

21. minut - Utakmica je nastavljena

Druga četvrtina, SC Derby - Partizan 19:21

20. minut - Posle lakih poena "studenata", Naneli na drugoj strani uzvraća istom merom 40:38

19. minut - Prvi poeni za Anđušića na današnjem utakmici 36:34 Ponovo Anđušić pogađa sa poludistance, nerešen je rezultat u Podgorici 36:36

18. minut - Crno-beli očajno šutiraju za tri poena na današnjoj utakmici, svega 2/12

17. minut - Ledej promašuje, ali sjajni Egzum naleće iz drugog plana i poentira 32:32

16. minut - Ledej je ostao sam na trojci, i pogodio 31:28 Panter siguran sa linije za slobodna bacanja 31:30

15. minut - Pavlićević pogađa trojku, SC Derbi vodi +4

14. minut - Ponovo sjajno Egzum probija i u karakterističnom stilu stiže do novih poena 26:24 Lesor pogađa samo jedno slobodno bacanje 26:25

13. minut - Egzum krade loptu i potom u kontri poentira uz faul 23:22

12. minut - Posle lošeg napada Partizana, Drežnjak zakucava sam u kontri 23:19 Željko Obradović je već zatražio tajm-aut kako bi razmrdao svoju ekipu

Prva četvrtina, SC Derby - Partizan 21:19

10. minut - Novi poeni za Studentski centar, nakon prve deonice domaći tim vodi sa 21:19

9. minut - Sjajna saradnja Egzuma i Lesora, nakon čega snažni Francuz stiže do novih poena 17:16

8. minut - Ivišić je brutalno zakucao preko Ledeja uz faul, a onda promašio slobodno bacanje 17:14

7. minut - Dante Egzum je promašio prvo, a potom pogodio drugo slobodno bacanje 14:14

6. minut - Sada i Slavković postiže trojku, Željko Obradović je ljut na svoje izabranike zbog loše odbrane 14:9

5. minut - Megi je veoma raspoložen na večerašnjem meču, košarkaš domaće ekipe postiže još jednu trojku za +2

4. minut - Panter sada pogađa za izjednačenje 7:7

3. minut - Megi pogađa trojku, domaći tim vodi rezultatom 7:3 Trifunović na drugoj strani precizan sa poludistance 7:5

2. minut - Slavković postiže prve poene za SC Derbi 2:3

1. minut - Jam Madar pod faulom postiže prve poene na današnjem meču, potom je uspešno realizovao i slobodno bacanje 0:3