Sport > Košarka

ZVEZDA sa Argentincima ukrotila ZMAJEVE: Olimpija pala, na redu PARTIZAN

Izabranici Duška Ivanovića zabeležili 14. trijumf u regionalnom takmičenju

23/01/2023 > 19:47

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Cedevitu Olimpiju u 16. kolu ABA lige 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23), pa su tako u Pioniru zabeležili i 14. pobedu u regionalnom takmičenju, ostajući tako usamljeni na čelu tabele.

Obe ekipe ušle su u meč žestoko naoštrene, kao što se i očekuje od ekipa iz vrha ABA lige - Beograđani sa skorom od 13 pobeda i jednim porazom, a Ljubljančani nešto slabiji - 12 pobeda i dva poraza.

U rezultatskoj klackalici tokom prvog poluvremena, koja je i ukazivala na sudar ravnopravnih rivala, crveno-beli su vođeni Fakundom Kampacom i Lukom Vildozom ovaj deo igre završili sa prednošću od +6 poena razlike - 55:49.

Izgledalo je u trećoj četvrtini, kada su domaći imali i značajnije vođstvo, 78:63, da je Crvena zvezda na dobrom putu da sruši rivala i mirno privede meč kraju, ali se "zmajevi" nisu predavali. Gosti su u četvrtoj četvrtini smanjili i na -4 poena razlike (93:89), pa se ušlo u neizvesniju završnicu. Ipak, na kraju, smirenom i koncentrisanom igrom u finišu, Beograđani su sačuvali prednost i slavili 100:95.

U narednom, 17. kolu ABA lige, crveno-bele će ugostiti FMP, u meču koji je na programu u nedelju, 29. januara, ali izabranike Duška Ivanovića pre toga očekuje daleko jači duel - u Evroligi, na Svetog Savu 27. janaura, kada će biti domaćini Partizanu u 21. kolu elitnog takmičenja.