Spartak PREOKRETOM do pobede, "VEČITI RIVALI" igraju sutra

Danas je nastavljeno 15. kolo Superlige Srbije, a u prvom meču Subotičani slavili sa 2:1 protiv Kolubare

15/10/2022 > 18:06 >> 21:01

Fudbaleri Spartaka slavili su kod kuće protiv Kolubare sa 2:1, iako su gosti bili ravnopravan rival i na poluvremenu čak bili u vođstvu. Gol za Lazarevčane dao je Petar Đuričković u 18. minutu, ali su preokret u nastavku doneli Luka Bjelović u 59. i Aleksandar Tanasin u 62. minutu.

Spartak je ovim trijumfom, inače, prekinuo crnu seriju od devet mečeva bez pobede.

Međutim, osim pobede Subotičana, meč je obeležio i strašan sudar fudbalera Spartaka Šimure i levog beka Kolubare. Dugo se ukazivala pomoć i jednom i drugom, a Šimura nije mogao da nastavi utakmicu.

U drugom meču dana, Radnički iz Niša je na gostovanju Javoru došao do sva tri boda. Nišlije su slavile sa 2:0, a do pobede ih je vodio Stefan Cvetković, pogocima u 25. i 62. minutu. Poslednji subotnji duel 15. kola Superlige su odigrali Napredak i Radnik, a Kruševljani su zabeležili trijumf golom Marka Putinčanina u 74. minutu.

Superliga Srbije, 15. kolo - petak: Mladost GAT - Mladost L. 1:0, Novi Pazar - Vojvodina 1:1, TSC - Voždovac 3:0. Subota: Spartak - Kolubara 2:1, Javor - Radnički N. 0:2, Napredak - Radnik 1:0. Nedelja: Radnički 1923 - C. zvezda (14.00), Partizan - Čukarički (18.30).