HET-TRIK Mijatovića, Zvezda lako savladala Spartak

Fudbaleri Crvene zvezde od 16h gostuju u Subotici ekipi Spartaka u meču 19. kola Superlige Srbije

Autor: K1info

16/12/2023 > 15:46 >> 18:01

Crveno-beli su nakon prošlog kola i neočekivanog kiksa Partizana u Nišu preuzeli lidersku poziciju na tebeli, koju će sada pokušati i da očuvaju pred "večiti" derbi koji je na programu u sledećem kolu.

Sastavi timova:

Spartak: Vulić, Vidaković, Ćalasan, Kerkez, Stanojev, Đurasović, Tošeski, Todoroski, Babić, Bijelović, Mudrinski.

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Dragović, Spajić, Rodić, Katai, Hvang, Kanga, Knežević, Mijatović, Endiaje.

5' Prvi slobodan udarac na meču. Šerif Endiaje je fauliran na nekih 30 metara od gola Spartaka.

7' Katai je solidno šutirao ali je lopta otišla preko prečke.

8' Najbolja prilika za Zvezdu! Šerif Endiaje se odlično snašao u kaznenom prostoru i uputio udarac glavom ali lopta pogađa prečku!

18' Prva prilika na meču za Spartak. Todoroski je šutnuo loptu ka Glazaru ali je šut bio izuzetno slab i Zvezdin golman je uhvatio loptu bez problema.

22' Prvi žuti karton na meču za igrače Spartaka. Ćalasan je loše procenio i nije uspeo da zakači loptu već samo nogu protivničkog igrača i zasluženo dobija javnu opomenu.

26' 1:0 za Zvezdu! Jovan Mijatović se sjajno snalazi u kaznenom prostoru i udarac glavom šalje u donji desni ugao gola!

34' Mudrinski je dobio dobru loptu ali je Dragović uspeo da mu zasmeta i ta lopta završava u gol-autu.

45' Kraj prvog poluvremena u Subotici. Zvezda vodi 1:0

drugo poluvreme:

53' Katai pogađa glavom za 2:0!

55' Todoroski smanjuje na 2:1!

56' Mijatović ekspresno za 3:1!

59' Kakva tri minuta su gledaoci mogli da vide u Subotici. Prvo je Katai povisio na 2:0, da bi dva minuta kasnije Todoroski smetio mreži iza leđa Glazera za 2:1, ali samo 60 sekundi kasnije mladi Jovan Mijatović postiže svoj drugi gol u meču za 3:1.

68' Sjajan šut ka golu Zvezde je uputio Jovan Lukić, ali lopta prolazi tik pored stative!

78' Hvang napušta igru i ulazi Filip Kraso za crveno-bele.

79' Nakon one trominutne goleade, mreže miruju i čini se kao da Zvezda drži sve u svojim rukama i da taktiči privodi meč kraju,

89' Mijić je imao priliku da uputi dobar centaršut, međutim odbrambeni igrači Zvezde su to izbacili van kaznenog prostora bez problema.

90' Arbitar je produžio meč za dodatnih tri minuta.

93' Gol! Mijatović postiže treći pogodak na meču!

94' Kraj! Zvezda odnosi ubedljivu pobedu od 4:1 i sva tri boda iz Subotice.