Pet komada u mreži OMLADINACA Zvezde: "Građani" pokazali klasu

U drugom kolu Zvezda će ugostiti Jang bojs 4. oktobra, a Lajpcig Mančester siti

Izvor: K1info/Tanjug

19/09/2023 > 18:17

Omladinci Crvene zvezde doživeli su poraz na startu UEFA Lige za mlade pošto ih je Mančester siti danas kao domaćin savladao rezultatom 5:2.

Izabranici Nenada Milijaša su dugo odolevali "građanima", ali su poklekli u finišu poluvremena, kad je Emilio Lorens matirao golmana i kapitena Zvezde Stefana Marinkovića.

Isti igrač je duplirao prednost domaćina u 48. minutu, a zatim su Vilijam Dikson u 50. i Kejn Tejlor u 55. minutu golovima osigurali pobedu Sitija.

Jovan Mijatović je golom u 57. minutu ublažio poraz srpskog kluba, a zatim je rezervista Mateja Bubanj smanjio na 2:4 golom u 78. minutu. Konačnih 5:2 postavio je Džejden Heski, sin bivšeg napadača Liverpula i reprezentacije Engleske Emila, golom u 81. minutu.

U drugom meču grupe G, Lajpcig je kao gost pobedio Jang bojs rezultatom 3:1.

U drugom kolu Crvena zvezda će ugostiti Jang bojs 4. oktobra, a istog dana će Lajpcig biti domaćin Mančester Sitiju.

Pobednik grupe će se plasirati direktno u osminu finala.