VATROMET Delija i ZVEZDIN remi protiv NOVOG PAZARA za spektakularnu PROSLAVU titule

Četa iz Ljutice Bogdana se za narednu sezonu direktno plasirala u Ligu šampiona

Izvor: K1info/kurir.rs

28/05/2023 > 21:10

Fudbaleri Crvene zvezde su u poslednjom kolu Superlige Srbije odigrali su nerešeno protiv Novog Pazara 2:2 (0:0), ali to nije umanjilo proslavu titule izabranika Miloša Milojevića i Delija na Marakani.

Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu - Zvezda je dvaput vodila, gosti dva puta se vraćali.

Strelci za crveno-bele su bili Kanga u 54. i Leković u 71 minutu, dok su golove za Novi Pazar postigli Momčilović u 60.i Stanojlović u 74. minutu.

Zvezda je osvojila šestu uzastopnu titulu, a treći put zaredom i duplu krunu. Prvenstvo je završila bez poraza, sa 97 bodova, 30 pobedom i sedam remija. Novi Pazar je na šestom mestu sa 51 bodova.

Drugo poluvreme, C. zvezda - Novi Pazar 2:2

103. minut - Kraj utakmice

92. minut - Veliku priliku propustio je Krstičič, šutirao je pored gola, negde sa penaltika.

90. minut - Utakmica je zbog prekida produžena 12 minuta - Svečana amosfera u ovim momentima, Delije su napravile vatromet na stadionu, maltene se ništa ne vidi od dima. Utakmica je prekinuta

79. minut - Počela je bakljada na Marakani

78. minut - Nova inicijativa crveno-belih

74. minut - GOL - 2:2, Stanojlović! Sjajan centaršut Gavrića i još bolja realizacija Stanojlovića

71. minut - GOL - 2:1, Leković! Centrirao je Kanga, a Leković glavom matirao golmana Pazaraca.

64. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi Gobeljić i Krstičić umesto Azarova i Bukarija.

60. minut - GOL - 1:1, Momčilović! Sjajan gol, šutirao je sa nekih 20 metara, uputio pravi projektil u rašlje nemoćnog Borjana.

57. minut - Nastavlja Zvezda inicijativu i posle vodećeg kola, Azarov je vrlo zapažen

54. minut - GOL - 1:0, Kanga! Nakon centaršuta Azarova i odbitka naleteo je Kanga i pravim projektilom prosto pocepao mrežu Slavkovića

49. minut - Dobar pokušaj Mijatovića glavom, brani Slavković

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme, C. zvezda - Novi Pazar 0:0

45. minut - Dobar pokušaj Mijatovića glavom, brani Slavković

43. minut - Crveno-beli stežu obruč , pokušao je Eraković posle kornera, slabo je šutirao.

39. minut - Zvezda ima veliki posed lopte, ali bez konkretnih prilka, gosti vrebaju iz kontre.

32. minut - Gužva u šesnaestercu Pazaraca, ali gosti otklanjaju opasnost

25. minut - Na terenu se ništa posebno ne dešava

18. minut - Inicijativa crveno-belih ali gosti se organizovano brane.

13. minut - Dobar prodor Bukarija, ali samo korner

6. minut - Zvezda nošena podrškom sa tribina napada od starta

2. minut - Prva prilika za Zvezdu, Ivanić pogađa spoljni deo mreže

1. minut - Utakmica je počela

Superliga Srbije, 37. kolo (plej-of) - parovi i rezultati, subota: Partizan - Voždovac 2:1, Nedelja: Čukarički - Radnički 2:1, TSC - Vojvodina 1:1, C. zvezda - Novi Pazar (19.00).