ZVEZDA preokrenula FINALE i osvojila KUP SRBIJE: Pešić ODVEO crveno-bele u ISTORIJU

Izabranici Miloša Milojevića na poluvremenu gubili sa 1:0 posle fantastičnog gola kapitena "brđana" iz kornera

Izvor: K1info/kurir.rs

25/05/2023 > 21:03 >> 23:28

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Čukarički sa 2:1 (0:1) u finalu Kupa Srbije i tako overili novu duplu krunu!

Crveno-beli su ovim trijumfom ušli u istoriju - naime, do ovog meča Zvezda je bila šestostruki uzastopni šampion i branilac trofeja u Kupu, a sada je iskoristila priliku da osvoji i treću uzastopnu duplu krunu, što pre nje nikome nije pošlo za rukom.

Međutim, ostvarenje te istorijske želje crveno-belih došlo je u pitanje u 21. minutu finalnog meča, kada je kapiten "brđana" Marko Docić postigao fantastičan gol - direktno iz kornera za 1:0! Ispostavilo se da je to i rezultat prvog poluvremena, da bi u drugom, očekivano, izabranici Miloša Milojevića krenuli angažovanije.

Inicijativu koju su imali, crveno-beli su krunisali golom u 61. minutu, kada je Aleksandar Pešić doneo izjednačenje crveno-belima. Nastavila je Zvezda da napada, a to se isplatilo i u 76. minutu, kada je Pešić postigao svoj drugi gol i preokrenuo rezultat u finalu. Do kraja meča mreže su mirovale, pa je Zvezda zasluženo došla da novog trofeja, ujedno i nove, istorijske duple krune.

Inače, činjenice da je Zvezda na pragu istorije bio je svestan i trener crveno-belih Miloš Milojević još pre nego što je lopta krenula sa centra.

- Imaćemo dobru utakmicu, pripremu za ono što Zvezdu očekuje na jesen. Kada je reč o Čukaričkom, očekujem mladu i poletnu ekipu, željnu dokazivanja i borbe za preostali trofej u sezoni, tako da, verujem da će moji igrači biti odgovorni i pred punom Marakanom osvojiti Kup Srbiije - rekao je pre duela Zvezdin šef struke.

Zvezda je, inače, ostvarila tri pobede protiv Čukaričkog ove sezone, ali, kako smatra i Milojević, finale Kupa Srbije je drugačija utakmica od svih odigranih protiv "brđana" ove sezone.

TOK MEČA

90+4. minut - Kraj meča, Zvezda je osvojila Kup Srbije i treću uzastopnu duplu krunu!

89. minut - Rakonjac se spetljao u izglednoj situaciji i propustio priliku da reši sve dileme

87. minut - Sjajan pokušaj makazicama Badamosija, zamalo preko gola.

85. minut - Pokušao je Nikolić glavom iz trka, zamalo pored gola Čukaričkog.

80. minut - Kakva šansa za Čukarički , Stojanović nakon centaršuta pogađa stativu.

78. minut - U igri je Rodić umesto Azarova

76.minut - GOL - 2:1! Ponovo Pešić, dobio je loptu u prostor i manirom iskusnog strelca matirao Belića

74. minut - Rakonjac je već imao dve prilike po ulasku u igru, odbrana Čukaričkog rešava opasnost

72. minut - Nova izmena u Zvezdi umesto Kataija u igri je Rakonjac

68. minut - Zvezda nastavlja da pritiska, želi drugi gol.

64. minut - Nova šansa kombinacija Ivanić Pešić, ovaj drugi šutira pored gola.

61. minut - GOL - 1:1! Aleksandar Pešić

55. minut - Zvezda je tražila penal nakon starta na Vigu posle asistencije Ivanića, ali Mitić odmahuje rukom

53. minut - Zvezda pritiska i u nastavku, Čukarički vreba iz kontre.

48. minut - Dobar pokušaj Kataija, brani Belić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme, C. zvezda - Čukarički 0:1

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Velika prilika za Zvezdu posle kornera, pokušali su Dragović, pa Katai, ali je Ivanović izbacio loptu sa gol linije

40. minut - Ponovo veliki pritisak Zvezde u finišu prvog poluvremena.

37. minut - Pokušao je Kanga iz daljine, nije bio precizan

32. minut - Ponovo sjajan korner Docića, šutirao je glavom Tošić, Dragović izbacuje loptu sa gol linije i sprečava siguran gol

29. minut - Pokušao je Eraković glavom posle kornera, šutirao je pored gola.

26. minut - Zvezda potpuno šokirana ovim golom, Čukarički osokoljen parira velikom favoritu.

23. minut - Borjan se izgleda povredio prilikom gola, ali će nastaviti meč.

21. minut - GOL - 0:1! Marko Docić direktno iz kornera dovodi Čukarički u vođstvo!

20. minut - Kakva šansa za Čukarički, Borjan je najpre je zaustavio Ivanovića, kojeg je proigrao Docić, a onda u nastavku skinuo čist gol Badamosiju, lopta od njegovih ruku pogađa stativu i odlazi u korner. Pomogla mu je i stativa, da bi od svega na kraju bio samo korner.

14. minut - Pokušao je Pešić nakon centaršuta Azarova, ali nije bio precizan

11. minut - Opao je malo ritam igre, nakon početnog pritiska Zvezde

6. minut - Žestoka inicijativa Zvezde od starta, Čukarički za sada odoleva.

3. minut - Prva prilika na meču, pokušao je Katai iz slobodnog udarca, brani Belić

1. minut - Utakmica je počela

STARTNIH 11 ZA FINALE KUPA

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić

ČUKARIČKI: Belić - Rogan, Drezgić, Kovačević, Tošić, Stevanović - Ivanović, Miladinović, Docić, Adžić - Badamosi