ZVEZDA razbila TSC i osvojila 6. titulu zaredom: A sada - LIGA ŠAMPIONA!

Titula ostala na Marakani, ali izboren i direktan plasman u grupnu fazu elitnog evropskog fudbalskog takmičenja u predstojećoj sezoni.

Izvor: K1info/kurir.rs

22/04/2023 > 19:54

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su šestu titulu šampiona Srbije zaredom! Izabranici Miloša Milojevića pobedili su danas na Marakani TSC sa 4:1 (1:1) u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije i, s obzirom na razliku u bodovima na tabeli u odnosu na pratioce, šest mečeva pre kraja prvenstva obezbedili prvo mesto, ali i direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona u predstojećoj sezoni.

Crveno-beli su se malo mučili u prvom delu igre, u kojem su prvi do vođstva došli gosti golom Ifeta Đakovca u 20. minutu iz penala. Ipak, da gosti ne "polete" previše pobrinuo se u finišu prvog poluvremena Osman Bukari, koji je pogotkom u zaustavnom vremenu ovog dela igre izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu pratkično je postojao samo jedan tim - najpre je Bukari duplirao prednost domaćin u 61. minutu, da bi u 69. minutu Kanga povisio na 3:1 i praktično obezbedio pobedu Zvezdi. Tačku na i "udario" je opet Bukari, golom u 75. minutu!

Drugo poluvreme, C. zvezda - TSC 3:0

90. minut - kraj meča, Crvena zvezda je šampion šesti put zaredom!

85. minut - Velika prilika za Mituljkića nakon asistencije Azarova. ali je mladi igrač slabo zahvatio loptu

80. minut - Još dve izmene u Zvezdi: Izlašli su Ivanić i Bukari, a na terenu su Prucev i Mituljikić.

75. minut - GOL, 4:1 HET-TRIK Osmana Bukarija! Sad je već stvarno gotovo - Vigo je centrirao po zemlji, Bukari je nastavio kretnju posle duplog pasa upravo sa Argentincem, a onda matirao Ilića za 4:1.

69. minut - GOL, 3:1 KANGA! Opet je asistent Pešić, koji je na nekih 18 metara ostavio loptu za Gabonca, a Kanga je raspalio po lopti i smestio je u rašlje. Čudo je potrebno da Zvezda ovde izgubi, iako se TSC i te kako držao.

66. minut - Ne predaje se TSC, gosti napadaju, žele do izjednačenja.

61. minut - GOL, 2:1, BUKARI! Sjajno je Pešić oduzeo loptu Kuveljiću na sredini terena, spojio sa golom Bukarija, koji rezantnim udarcem matira Ilića

59. minut - TSC sve opasniji, gosti vrebaju iz kontre

53. minut - Pešić je postigao gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda

51. minut - Velika prilika za TSC, centrirao je Cvetković, a Jovanović traljavo šutirao iz izgledne situacije

49. minut - Ista slika i u nastavku, inicijativa Zvezde

46. minut - Utakmica je nastavljena, na Marakani je prisutno oko 15 hiljada gledalaca

Prvo poluvreme, C. zvezda - TSC 1:1

45+2 minut - Završeno je prvo poluvreme

45 +1 minut - GOL, 1:1, BUKARI. Nakon asistencije Ivanića sjajan šut Bukarija , poslao je loptu pod prečku nemoćnog Ilića

44. minut - Pokušao je i Kanga iz voleja, preko gola

41. minut- Dobar pokušaj Azarova, pored gola

38. minut - Zvezda uporno pokušava, TSC odlično organizovan.

32. minut - Velika inicijativa Zvezde, ređaju se šanse pred golom TSC-a

26. minut - Neverovatno, nova prečka ponovo Mijailović sjajan šut iz daljine, velika inicijativa crveno-belih

22. minut - Azarov pogađa prečku, Zvezda je mogla ekspresno do izjednačenja

21. minut - GOL, 0:1, ĐAKOVAC! Dosuđen je penal za TSC nakon što je Borjan oborio Jovanovića. Đakovac pod prečku, gosti vode.

18. minut - Sjajan udarac Kataija iz mesta, pogađa stativu.

16. minut - Crveno-beli pritiskaju, dobar pokušaj Mijailovića iz daljine

11. minut - TSC je postigao pogodak, ali je opravdano poništen zbog ofsajda Jovanovića

7. minut - Obostrano otvoren meč na Marakani

3. minut - Zvezda je krenula ofanzivno od starta u želji da što pre zatrese mrežu gostiju, TSC preti iz kontre.

1. minut - Utakmica je počela

Superliga Srbije, 31. kolo (plej-of), petak: Voždovac - Radnički KG 2:1. Subota: Vojvodina - Novi Pazar 4:0, C. zvezda - TSC 4:1. Nedelja: Čukarički - Partizan (18:30).