Kakav GOL, kakav SPEKTAKL: Sergej ZAKUCAO Moncu iz slobodnog udarca

Rimljani se učvrstili na drugoj poziciji u Seriji A

02/04/2023 > 17:06

Sergej Milinković Savić nastavlja sa odličnim partijama u Laciju, a danas je overio pobedu Rimljana u meču protiv Monce (2:0), zakucavši loptu pod prečku iz slobodnog udarca.

Pre Sergeja vođstvo Laciju je doneo Pedro, pogotkom u 13. minuta na asistenciju Zakanjija, dok je srpski reprezentativac postavio konačan rezultat golčinom u 56. minutu.

Lacio je dobio slobodan udaraca sa nekih 20 metara od gola rivala, a naš internacionalac se nameračio na mrežu domaćina. Milinković Savić je direktno šutirao na gol, i jako i precizno, pa je Mikele di Gregorio fenomenalnom (i neuspešnom) paradom učinio da vidimo velemajstorski pogodak.

Mreže su do kraja meča mirovale, pa su se Rimljani sa gostovanja vratili sa celim plenom, što ih je učvrstilo na drugom mestu tabele Serije A sa 55 bodova. Monca je posle ovog poraza ostala 13. na tabeli sa 34 boda.