Fulam KLIČE Mitroviću: ALEKSANDAR VELIKI srušio Kristal Palas

Dve asistencije i jedan gol srpskog napadača u nastavku takmičenja u Premijer ligi

26/12/2022 > 18:43

Srpski centarfor i napadač Fulama Aleksandar Mitrović je briljirao u nastavku takmičenja u Premijer ligi, najpre zabeleživši dve asistencije, a potom i pogodak u pobedi od 3:0 na gostovanju protiv Kristal Palasa.

Mitrović je najpre u 31. minutu sjajno centrirao, a Bobiju Ridu je preostalo samo da se pokloni i prosledi loptu u mrežu za vođstvo "kotidžara" od 1:0.

Treba istaći i da je Kristal Palas u 34. minutu zbog crvenog kartona ostao bez Tajrika Mičela, a da je u 57. minutu i drugi žuti dobio Džejms Tomkins, pa su domaći igrali sa dva igrača manje kad je u 71. minutu, na asistenciju Mitrovića, Tim Rim povećao vođstvo na 2:0.

Tačku na "i" stavio je upravo Mitrović u 80. minutu, kada je glavom sproveo gol u mrežu domaćih za konačnih 3:0.

Fulam je tako pred večernji deo programa i nastavak 17. kola stigao do osme pozicije na tabeli sa 22 osvojena boda, a Mitrović je sa 10 golova u prvenstvu na četvrtom mestu liste strelaca, iza Erlinga Halanda (18 golova), Harija Kejna (13) i Ajvana Tonija (11).